Kolarskie święto w Łyszkowicach

Kolarstwo, Kolarskie święto Łyszkowicach - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 02/05/2017 08:54

W niedzielę (30 kwietnia) w Łyszkowicach odbył się drugi etap cyklu kolarskiego ŻTC BIKE RACE. Na starcie pojawiło się około 150 zawodników, w tym siedmiu reprezentantów Klubu Kolarskiego Łowicz.

 

 

 

ŻTC BIKE RACE to cykl imprez kolarskich organizowanych od kwietnia do września na terenie województwa mazowieckiego i łódzkiego. Rywalizacja ruszyła 23 kwietnia w Grójcu. Tydzień później miłośnicy kolarstwa ścigali się w Łyszkowicach, pierwszy raz goszcząc na ziemi łowickiej.

Start zawodów nastąpił tradycyjnie już w samo południe. W zależności od kategorii wiekowej kolarze rywalizowali na dystansie od 24,2 do 96,8 kilometra. Jak zwykle zmagania przebiegały w dwóch wyścigach Super Prestige oraz Fit Race.

Na trasie nie zabrakło znakomitych zawodników, takich jak chociażby Lechosław Michalak - zwycięzca Wyścigu Dookoła Polski w 1977 roku czy też Grzegorz Krejner - brązowy medalista mistrzostw świata w kolarstwie torowym. Spory podziw wśród licznie zgromadzonej publiczności wzbudzili zawodnicy z Gruzji, którzy zajęli całe podium wyścigu Fit Race w kategorii junior młodszy: Tornike Khabazi, Saba Rostiashvili, Avrandil Piranishvili.

W wyścigu wzięło udział również siedmiu zawodników Klubu Kolarskiego Łowicz. Na dystansie Fit Race - 48 km najlepiej pojechali: Mateusz Zakrzewski (pierwsze miejsce wśród juniorów) oraz Łukasz Sęk (trzeci w kategorii M30). Na najdłuższym dystansie Super Prestige - 96 km klub reprezentowali: Bartłomiej Urbański (8. miejsce w kat. M20) i Bogumił Urbanek (piętnasty w kat. M30).

Wszystkim zwycięzcom nagrody wręczyli wójt gminy Łyszkowice Adam Ruta oraz Kazimierz Kwiatkowski, prezes Żyrardowskiego Towarzystwa Cyklistów.

Zawody nie odbyłyby się gdyby nie zaangażowanie wielu osób na czele z sołtysem Piotrem Klimkiewiczem i zawodnikami KK Łowicz.

Organizatorem sportowej imprezy jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Szczegółowe wyniki oraz informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl.

Reklama

Kolarskie święto w Łyszkowicach komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama