Kolejna niedziela w Skansenie w Maurzycach

Zabytki, Kolejna niedziela Skansenie Maurzycach - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 15/06/2014 16:52

Dziś (15.06) w Muzeum wsi łowickiej w Maurzycach po raz kolejny zorganizowano warsztaty piekarnicze i rękodzielnicze.  Dla turystów zagrali także uczniowie Niepublicznej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Łowiczu.

 

 

 

Od godziny 12 na terenie skansenu pod okiem twórczyń ludowych można było zgłębić techniki rękodzieła, ucząc się wykonywania łowickiej wycinanki, kwiatów z bibuły czy papierowych firanek. Zwiedzający mieli też okazję spróbować swoich sił w hafcie koralikowym oraz wziąć udział w warsztacie piekarniczym, wypiekając chleb i ciastka w dawnym piecu chlebowym. Dla dzieci i ich opiekunów przewidziano zajęcia pod nazwą „Baśń na motywach tradycyjnych”, na których uczestnicy wspólnie tworzyli przedstawienie.

Oprócz warsztatów, w zabytkowym, drewnianym kościele o godzinie 16 odbył się koncert uczniów Niepublicznej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Łowiczu. Młodzi muzycy zagrali dla kilkudziesięcioosobowej publiczności.

W Maurzycach spotkaliśmy również Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Boczki Chełmońskie”. Jak się dowiedzieliśmy, grupa obchodząca w tym roku 40-lecie istnienia, miała akurat sesję zdjęciową na potrzeby okolicznościowego folderu. „Boczki Chełmońskie” jeszcze dzisiaj miały wystąpić przed grupą turystów z Austrii, która wcześniej zwiedzała m.in. Muzeum w Łowiczu.Więcej zdjęć wkrótce na naszym facebooku.

Reklama

Kolejna niedziela w Skansenie w Maurzycach komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama