6°C całkowite zachmurzenie

Kolejna wyjazdowa porażka Pelikana

Piłka nożna, Kolejna wyjazdowa porażka Pelikana - zdjęcie, fotografia

Pelikan Łowicz przegrał ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:4 w meczu 11. kolejki III ligi. Autorem honorowego trafienia dla „Ptaków” był Daniel Bończak.

Poczynania łowickiego trzecioligowca w tym sezonie przypominają przejażdżkę rollercoasterem. Od piątej kolejki sekwencja jest ta sama: porażka, wygrana, porażka, wygrana… Tym razem, po ubiegłotygodniowej wygranej z Victorią Sulejówek, Pelikan poległ w Nowym Dworze Mazowieckim.

W piątkowym (6 października) meczu Świt już w 18. minucie wyszedł na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Kamil Wiśniewski. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Marcin Kozłowski. Ten sam zawodnik pokonał Daniela Malinę kilka minut po zmianie stron. Goście odpowiedzieli bramką Daniela Bończaka w 65. minucie, ale ostatnie słowo należało do nowodworzan. Wynik spotkania osiem minut później ustalił rezerwowy Mariusz Gabrych.

Biało-zieloni w tym sezonie punktowali na wyjeździe tylko raz. W 4. kolejce pokonali GKS Wikielec 2:0. To najsłabszy zespół w lidze, który do tej pory zdobył zaledwie jeden punkt.

W następnej kolejce łowiczanie podejmą u siebie Wartę Sieradz. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 15 października. Początek tradycyjnie o godzinie 11:15.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Pelikan Łowicz 4:1 (2:0)
Kamil Wiśniewski 18, Marcin Kozłowski 38 i49, Mariusz Gabrych 73 – Daniel Bończak 65

Świt: Prus – Cuch, Drwęcki, Dara, Steć (85 Chojnicki), Broniszewski (60 Wolski), Kozłowski, Wiśniewski (84 Ślęzak), Basiuk, Przysowa, Pałczyński (60 Gabrych).
Pelikan: Malina – Jagiełło, Wawrzyński, Kasprzyk, Adamczyk (46 Wrzesiński) – Woźniak (70 Bistuła), Bella (80 Ciechański), Bończak, Bujalski, Kuczak (58 Kaczyński) – Kowalczyk.
Żółte kartki: Prus, Przysowa, Broniszewski (Świt) oraz Bończak (Pelikan).
Sędzia: Kamil Żmijewski (Olsztyn).