Kolejne Warsztaty Sztuki Ludowe w skansenie przy Muzeum w Łowiczu (ZDJĘCIA)

Warsztaty, Kolejne Warsztaty Sztuki Ludowe skansenie Muzeum Łowiczu (ZDJĘCIA) - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 17/08/2019 13:27
Mirka Czubak

Niesamowita atmosfera towarzyszy dzisiejszym warsztatom ludowym, które odbywają się dziś (17 sierpnia) w mini skansenie przy Muzeum w Łowiczu. To już przedostatnie spotkanie z lokalnymi twórcami ludowymi w tym miesiącu.

Wakacyjne warsztaty rękodzieła ludowego prowadzą dziś trzy twórczynie ludowe. Sztuki haftu łowickiego i koralikowego uczy Agnieszka Zabost, tradycyjne, kolorowe łowickie wycinanki można stworzyć pod okiem Krystyny Czubak, z kolei tajniki władania szydełkiem przybliża wszystkim chętnym Zofia Mycka. 

Dzisiejsze zajęcia przebiegają w bardzo wesołej atmosferze, a licznie przybyli uczestnicy bardzo sobie chwalą pomysł takich warsztatów.

- To niesamowite, że są jeszcze tacy ludzie, od których można nauczyć się tych wszystkich zapomnianych już prac. Ja mam dwie lewe ręce, ale gdy patrzę jak moja wnuczka wycina te wszystkie kwiatuszki i koguciki to aż serce rośnie – mówi pan Jan z lubelskiego.

Zajęcia trwają dziś do godziny 16, jutro (18 sierpnia) twórczynie będą czekały na zainteresowanych w mini skansenie w godzinach 10-16. Wstęp do skansenu przy muzeum: bilety normalne – 6 zł; bilety ulgowe – 4 zł, bilet rodzinny – 15 zł. Udział w warsztatach jest bezpłatny – organizatorzy zapewniają materiały. 

Organizatorami warsztatów są Stowarzyszenie Twórców Ludowych, łowicki Urząd Miejski oraz Muzeum w Łowiczu.

Reklama

Kolejne Warsztaty Sztuki Ludowe w skansenie przy Muzeum w Łowiczu (ZDJĘCIA) komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama