Koło Przewodników z nowym-starym zarządem

Stowarzyszenia, Koło Przewodników nowym starym zarządem - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 5
  • Fotka nr 1 z 5
  • Fotka nr 2 z 5
  • Fotka nr 3 z 5
  • Fotka nr 4 z 5
Portal lowicz24.eu 13/12/2016 08:27

Zdzisław Kryściak po raz kolejny został wybrany prezesem Koła Przewodników im. Anieli Chmielińskiej, działającego przy PTTK w Łowiczu.

 

 W miniony piątek, 9 grudnia w sali radzieckiej Urzędu Miasta odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze łowickiego Koła Przewodników PTTK. W jego trakcie wybrano nowy zarząd, na czele którego ponownie stanął Zdzisław Kryściak. Funkcję sekretarza przez najbliższe cztery lata pełnić będzie Dorota Wiśniewska, skarbnika – Marlena Mrówka-Kolas, zaś członkiem zarządu został Dariusz Milczarek. Okazuje się, że wybrany zarząd w większości składa się z osób, którzy działali społecznie na rzecz przewodników. Nową osobą w gremium jest Dariusz Milczarek.

- Ostatnie cztery lata w łowickim kole przewodników były bardzo udane. Zarząd koła był pomysłodawcą kilku nowych inicjatyw w ramach działań PTTK, m.in. Łowickiego Rajdu Nocnego, spacerów i rajdów patriotycznych związanych z ważnymi wydarzeniami w regionie np. Szlakiem Artura Zawiszy Czarnego, działaczy PPS-FR straconych w Lasku Miejskim czy Rajdu Łowicz-Pilaszków 1905-2015 w 110. Rocznicę zjazdu nauczycieli ludowych w Pilaszkowie k. Łowicza. Członkowie koła byli też inicjatorem rajdu zorganizowanego przez PTTK wspólnie z Urzędem Gminy Łowicz w 500. rocznicę śmierci Adama z Bochenia - przyznaje Zdzisław Kryściak.

Ciekawą inicjatywą były coroczne dyżury przewodnickie odbywające się w okresie wakacji oraz spacery szlakiem legend łowickich organizowane z okazji Dnia Dziecka. Nowego wymiaru nabrały dwa spływy na Bzurze - „Szlakiem dwóch zamków” i „Z Soboty w sobotę”. Członkowie koła byli też pomysłodawcami ustanowienia roku 2015 Rokiem Karola Rybackiego w Łowiczu i obchodów patronki koła w 2016 r. w 80. rocznicę śmierci Anieli Chmielińskiej. Inicjatywy koła zyskiwały przychylność nie tylko członków PTTK, ale spotykały się z aktywnym udziałem stowarzyszeń i instytucji łowickich oraz mieszkańców miasta i turystów.

Warto odnotować, że corocznie wzrastała liczba wycieczek, dlatego też poprzedni zarząd rozpoczął starania o organizację nowego kursu przewodnickiego. Nowy zarząd obiecuje kontynuację dotychczasowych działań i deklaruje wprowadzenie kilku nowych pomysłów.


Fot. UM Łowicz

Koło Przewodników z nowym-starym zarządem komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama