19°C bezchmurnie

Komeda, jazz, rap, J Dilla. EABS zagrali w Łowiczu

Wrocławska grupa EABS, wystąpiła wczoraj (10 lutego) w Łowiczu w ramach 19. edycji OCH! Film Festiwalu. Muzycy zagrali materiał ze swojej debiutanckiej płyty poświęconej twórczości Krzysztofa Komedy.

Pierwszy krążek EABS, a dokładnie Electro Acoustic Beat Sessions, ukazał się w maju ubiegłego roku. Album „Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)” jest w całości poświęcony twórczości legendy polskiego jazzu Krzysztofa Komedy.

Wrocławski zespół prezentował swój debiutancki materiał na dużych festiwalach, takich jak poznański Spring Break, XJazz w Berlinie czy Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. EABS koncertem w Łowickim Ośrodku Kultury rozpoczął tegoroczną trasę koncertową. Już w przyszłym tygodniu septet będzie można usłyszeć na dwóch koncertach w Londynie.

Dwugodzinna muzyczna wędrówka była mieszanką jazzu, hip hopu i elektroniki. Na bis EABS zagrał cover utworu „Fall in love” amerykańskiej grupy Slum Village. Jednym z jej członków był uznany producent i raper J Dilla. Wczoraj minęło dokładnie 12 lat od jego śmierci.

17 lutego, w kolejnym koncercie w ramach 19. edycji OCH! Film Festiwalu, w Łowiczu wystąpi Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. Bilety na ten koncert zostały wyprzedane.

Komeda, jazz, rap, J Dilla. EABS zagrali w Łowiczu komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu