Koncert Moniuszkowski w Łowiczu (ZDJĘCIA, VIDEO)

Koncerty, Koncert Moniuszkowski Łowiczu (ZDJĘCIA VIDEO) - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 01/12/2019 23:13
Martyna Czekalska

Łowicka Orkiestra Kameralna i jej goście wystąpili w specjalnym koncercie z okazji Roku Stanisława Moniuszki. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach konkursu Małe Granty 2019 Łowickiego Ośrodka Kultury.

Niedzielny (1 grudnia) koncert odbył się w sali barokowej Muzeum w Łowiczu. Wydarzenie wpisało się w obchody Roku Stanisława Moniuszki. W tym roku minęła 200. rocznica urodzin wybitnego kompozytora.

Łowickiej Orkiestrze Kameralnej pod batutą Michała Czapnika towarzyszyli goście. Współpracujący już wcześniej z orkiestrą Małgorzata Kustosik (mezzosopran) i Marcin Drzażdżyński (tenor) oraz Michał Barański (bas-baryton). Przed publicznością zaprezentował się również zespół instrumentalny Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Łowiczu.

W programie koncertu znalazły się największe kompozycje ojca polskiej opery narodowej, min. słynna aria Skołuby czy mazur z „Halki”, ale także popularne utwory jak arie z opery „Hrabina” oraz wybrane pieśni.

Koncert Moniuszkowski w Łowiczu (ZDJĘCIA, VIDEO) komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama