Koncert muzyki klezmerskiej zakończył realizację projektu MnK

Koncerty, Koncert muzyki klezmerskiej zakończył realizację projektu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 18/03/2017 07:29

W piątkowy wieczór / 17 marca /w kinie „Fenix” odbył się koncert muzyki klezmerskiej w wykonaniu Mazel Tov Clarinet Qartet.

 

 Podczas piątkowego koncertu artyści zaprezentowali się w kilkunastu utworach muzyki klezmerskiej, która rozpowszechniła się w drugiej połowie XVIII wieku, gdy pojawiły się wędrowne grupy żydowskich muzykantów, uświetniających swą grą ważne uroczystości – wesela czy wystawne dworskie przyjęcia.

Zespół powstał w październiku 2012 roku, a w jego skład wchodzą: Maciej Pietrzak ,Stanisław Kochaniec, Patryk Kaczmarek, Wojciech Sokołowski- studenci Łódzkiej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów. Kwartet współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi w Łodzi: Filharmonią Łódzką im. Artura Rubinsteina, Teatrem Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, Teatrem im. Stefana Jaracza.
W maju 2013 roku zespół zdobył wyróżnienie na X Festiwalu Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim.
Nazwa kwartetu (po hebrajsku „szczęście”) jest m.in. przejawem zainteresowania zespołu muzyką żydowską.

Koncert kwartetu został nagrodzony przez łowicką publiczność gromkimi brawami. Występ zespołu był ostatnim z wielu wydarzeń kulturalnych jakie odbyły się w Łowiczu w dniach 15-17 marca w ramach projektu „ Muzeum na kółkach”.

Podsumowania jego realizacji dokonali Karolina Michalska oraz Tomasz Romanowicz.
Jak poinformowano, życie społeczności żydowskiej zamieszkującej Łowicz wzbudziło wśród żyjących tu dzisiaj mieszkańców bardzo duże zainteresowanie. We wszystkich imprezach zorganizowanych w ramach projektu wzięło udział 2300 osób.

Realizacja przedsięwzięcia wspierana była przez Urząd Miejski w Łowiczu, Starostwo Powiatowe w Łowiczu, Muzeum w Łowiczu, Łowicki Ośrodek Kultury, PTTK Oddział w Łowiczu.

Wszystkim osobom zaangażowanym w działania w ramach projektu podziękowali w swych wystąpieniach dyrektor Łowickiego Ośrodka Kultury- Maciej Malangiewicz oraz Zofia Biernacka- koordynatorka projektu z ramienia warszawskiego Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Koncert muzyki klezmerskiej zakończył realizację projektu MnK komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama