Koncert operowy w ramach festiwalu „Kolory Polski” w Nieborowie

Koncerty, Koncert operowy ramach festiwalu „Kolory Polski” Nieborowie - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 14/08/2019 12:04
Mirka Czubak
SIER 18
Koncert operowy w ramach festiwalu „Kolory Polski” w Nieborowie godz: 19:00

Już w najbliższa niedzielę (18 sierpnia) o godzinie 19.00 w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Nieborowie odbędzie się kolejny koncert w ramach Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”. Tym razem repertuar stanowić będą arie z oper barokowych, autorstwa największych mistrzów tej formy: Georga Friedricha Händla i Claudia Monteverdiego.

„Opera Minima” to nowy projekt muzyczny, przygotowany specjalnie na tegoroczną edycję festiwalu. Trzon repertuaru stanowią arie z oper barokowych, autorstwa największych mistrzów tej formy: Georga Friedricha Händla i Claudia Monteverdiego.

Nowego wymiaru nadadzą im transkrypcje: zamiast typowego dla muzyki barokowej klawesynu wokalistom będą towarzyszyć eteryczne brzmienia harfy i lutni. Basową podstawę harmoniczną zapewni wiolonczela. Koncert uświetnią swoimi głosami: Wanda Franek – mezzosopran oraz Michał Sławecki – kontratenor.

Mezzosopranistka Wanda Franek 9 lat temu ukończyła Uniwersytet Muzyczny F. Chopina w Warszawie. Jest laureatką I nagrody Konkursu Wokalnego im. L. Różyckiego. Występowała m.in. w Warszawskiej Operze Kameralnej, Operze Krakowskiej, Operze na Zamku w Szczecinie, Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, w Royal Liverpool Philharmonic oraz w Snape Maltings w Aldeburgh (Anglia).

Kontratenor Michał Sławecki również jest absolwentem warszawskiej uczelni. Wiele partii zaśpiewał w Operze na Zamku w Szczecinie. Występował też w Operze Śląskiej w Bytomiu, Filharmonii Narodowej, Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, Opera Nova w Bydgoszczy. Jest znany z interpretacji dzieł współczesnych. W marcu tego roku w Teatrze Wielkim w Łodzi wziął udział w prawykonaniu opery „Człowiek z Manufaktury” Rafała Janiaka.

W koncercie głosy podpierać będą Małgorzata Zalewska harfistka, która jako jedna z niewielu harfistek koncertujących w kraju i na świecie na kilku rodzajach harf, Błażej Goliński – wiolonczelista, który współtworzy Polish Piano Trio oraz lutnistka Klaudyna Żołnierek występująca jako solistka, kameralistka i członkini formacji muzyki dawnej.

W programie niedzielnego koncertu w kościele pw. Matki Bożej Bolesne usłyszymy takie utwory jak Georg Friedrich Haendel: Scherzano sul tuo volto z opery Rinaldo, Johann Sebastian Bach - Andante z II Sonaty skrzypcowej a-moll BWV 1003 czy Traditional English song: Green sleeves.

Koncert operowy w ramach festiwalu „Kolory Polski” w Nieborowie komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama