Koncert pasyjny w kościele pijarskim w Łowiczu

Koncerty, Koncert pasyjny kościele pijarskim Łowiczu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 08/04/2019 15:18
Martyna Czekalska
KWI 14
Kościół ojców pijarów w Łowiczu godz: 17:00

Aktor filmowy i teatralny Jerzy Zelnik oraz muzycy Baltic Neopolis Ensemble wystąpią w koncercie pasyjnym pt. „Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (14 kwietnia) o godzinie 17 w kościele ojców pijarów w Łowiczu.

Program koncertu pasyjnego składa się z medytacji ks. Grzegorza Strzelczyka oraz oratorium Josepha Haydna „Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu”, które jest jednym z najbardziej uduchowionych, obrazujących głęboką wiarę w Boga, dzieł kompozytora. Występ dopełni oprawa multimedialna składająca się z fragmentów filmu „Pasja” Mela Gibsona.

Koncert odbędzie się w ramach projektu 14 Katedr, który doczekał się dwóch edycji w 2017 i 2018 roku. Liczba w tytule nawiązuje do czternastu stacji drogi krzyżowej.

Patronat nad koncertem objął marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Koncert pasyjny w kościele pijarskim w Łowiczu komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-04-08 15:54:08

    A ja współpracownika SB do kościoła bym nie wpuścił !

  • Boniek ale nie ten śmierdziel - niezalogowany 2019-04-09 18:17:15

    Gdyby krytykował pis to już dawno by okrzyknięto Zelnika wrogiem ludu i wspólnikiem kiszczaka, wałęsy i jaruzelskiego.teraz takie czasy bez zasad że jak trzymasz z władzą to możesz być zbrodniarzem a i tak jesteś dobry.w wiezieniu ludzie mają wiekszy honor niż na wolności.

  • gość 2019-04-09 22:23:17

    Nie zapominajmy, że brat dyrektora Jabłońskiego niejaki "Gustaw", to też współpracownik SB i to z czasów, kiedy widać było już koniec tego haniebnego systemu.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama