Koncert „Pod niebem Paryża” w Łowiczu (ZDJĘCIA, VIDEO)

Koncerty, Koncert „Pod niebem Paryża” Łowiczu (ZDJĘCIA VIDEO) - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 29/09/2019 08:22
Martyna Czekalska

W Muzeum w Łowiczu odbył się wczoraj (28 września) koncert muzyki francuskiej „Pod niebem Paryża”. Na scenie wystąpił zespół w składzie Weronika Mońka (skrzypce), Michał Chwała (gitara) oraz Maciej Drapiński (akordeon).

Koncert pierwotnie zaplanowano na dziedzińcu łowickiego muzeum, ale z obawy przed deszczem organizatorzy postanowili przenieść występ muzyków do reprezentacyjnej sali barokowej.

W programie koncertu znalazły się kompozycje m.in. Edith Piaf, Richarda Galliano, Stephana Grappelliego, Django Reindhardta, Astora Piazzolli czy Charlesa Gounoda.

Ten ostatni jest autorem melodii „Ave Maria”, do stworzenia której wykorzystał jako akompaniament preludium C-dur Johanna Sebastiana Bacha. Tę popularną pieśń w aranżacji na skrzypce i gitarę wykonali Weronika Mońka i Michał Chwała. Zachęcamy do obejrzenia wideo.

Ciekawym pomysłem było wykorzystanie podczas koncertu instrumentu o nazwie cajón. To drewniana skrzynka perkusyjna, na której zagrał akordeonista Maciej Drapiński.

Gościnnie z instrumentalistami wystąpiła młoda wokalistka związana z łowickimi Koderkami Malwina Ciesielska.

Koncert „Pod niebem Paryża” w Łowiczu (ZDJĘCIA, VIDEO) komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama