Koncert „Pod niebem Paryża” w Łowiczu (ZDJĘCIA, VIDEO)

Koncerty, Koncert „Pod niebem Paryża” Łowiczu (ZDJĘCIA VIDEO) - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 29/09/2019 08:22
Martyna Czekalska

W Muzeum w Łowiczu odbył się wczoraj (28 września) koncert muzyki francuskiej „Pod niebem Paryża”. Na scenie wystąpił zespół w składzie Weronika Mońka (skrzypce), Michał Chwała (gitara) oraz Maciej Drapiński (akordeon).

Koncert pierwotnie zaplanowano na dziedzińcu łowickiego muzeum, ale z obawy przed deszczem organizatorzy postanowili przenieść występ muzyków do reprezentacyjnej sali barokowej.

W programie koncertu znalazły się kompozycje m.in. Edith Piaf, Richarda Galliano, Stephana Grappelliego, Django Reindhardta, Astora Piazzolli czy Charlesa Gounoda.

Ten ostatni jest autorem melodii „Ave Maria”, do stworzenia której wykorzystał jako akompaniament preludium C-dur Johanna Sebastiana Bacha. Tę popularną pieśń w aranżacji na skrzypce i gitarę wykonali Weronika Mońka i Michał Chwała. Zachęcamy do obejrzenia wideo.

Ciekawym pomysłem było wykorzystanie podczas koncertu instrumentu o nazwie cajón. To drewniana skrzynka perkusyjna, na której zagrał akordeonista Maciej Drapiński.

Gościnnie z instrumentalistami wystąpiła młoda wokalistka związana z łowickimi Koderkami Malwina Ciesielska.

Koncert „Pod niebem Paryża” w Łowiczu (ZDJĘCIA, VIDEO) komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama