Konferencja prasowa Łowickie.pl. Dlaczego wyszli z koalicji rządzącej miastem ?

 • Fotka nr 0 z 6
 • Fotka nr 1 z 6
 • Fotka nr 2 z 6
 • Fotka nr 3 z 6
 • Fotka nr 4 z 6
 • Fotka nr 5 z 6
Portal lowicz24.eu 03/09/2019 09:44
Mirka Czubak

Na wczorajszej (2 września) konferencji prasowej były już wiceburmistrz miasta Łowicza Mariusz Siewiera opowiedział o przyczynach podjęcia decyzji o rezygnacji ze stanowiska oraz wyjściu wspólnie z piątką radnych z koalicji rządzącej miastem. „To nie jest ucieczka, to dobrze przemyślana decyzja, która dojrzewała w nas co najmniej od kwietnia” - powiedział Paweł Pięta.

Wczorajsza konferencja Łowickie.pl była jedynie oficjalną formą zajęcia stanowiska, w sprawie o której pisaliśmy 30 sierpnia, kiedy to na ręce burmistrza Łowicza - Krzysztofa Kalińskiego, Mariusz Siewiera złożył rezygnację z funkcji wiceburmistrza Łowicza. Więcej w artykule https://lowicz24.eu/artykul/mariusz-siewiera-rezygnuje/745802

Jak już pisaliśmy wyjście Łowckie.pl z koalicji rządzącej związane jest głównie z brakiem możliwości realizacji programu wyborczego szczególnie jak wskazuje Robert Wójcik chodzi o brak wprowadzenia uchwały zezwalającej na sprzedaż mieszkań komunalnych z bonifikatą, niezrealizowanie bonu żłobkowego oraz likwidacją strefy płatnego parkowania. Nie bez znaczenia jest także „bardzo zła” sytuacja finansowa ratusza, który jednak tworzy dobrze płatne stanowiska naczelnika nowego wydziału. 

Przypieczętowaniem decyzji stała się również nagła likwidacja podległego Siewierze wydziału strategii rozwoju i obsługi przedsiębiorców. O zniesieniu jednostki i powstaniu w to miejsce nowej, były wiceburmistrz dowiedział się w przeddzień ogłoszenia zarządzenia burmistrza. Chodzi o powstały 8 sierpnia tego roku Wydział Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, Aktywności Obywatelskiej i Przedsiębiorczości Urzędu Miejskiego w Łowiczu. 

– Nie będziemy opozycją totalną, ale konstruktywną, czyli taką, jaką byliśmy w poprzedniej kadencji samorządu – dodaje radny Robert Wójcik.

Radni Łowickie.pl dodają jednocześnie, że nie będą głosować pozytywnie za żadną uchwałą, która będzie skutkować zadłużeniem miasta na ponad 100 mln zł. 

Zachęcamy do obejrzenia relacji z konferencji.

Konferencja prasowa Łowickie.pl. Dlaczego wyszli z koalicji rządzącej miastem ? komentarze opinie

 • gość 2019-09-03 10:16:13

  Bardzo słuszna decyzja w takiej sytuacji, ile jeszcze bliskich współpracowników burmistrza znajdzie posadę w ratuszu przy bardzo złej kondycji finansowej miasta.

 • Boniek ale nie ten..... - niezalogowany 2019-09-03 13:31:33

  I bardzo dobrze, siewiera nadaje sie tylko do pasania swin, i ta cala jego banda nierobow.

 • gość 2019-09-03 14:17:53

  Wreszcie zorientowali się, że pod wąsami nieustannie czai się usmiech zadowolenia z poliytycznego kupczenia funkcyjkami. Wyborcy niedługo go rozliczą. Do najlbliższych wyborów samorządowych czas szybko zleci.

 • gość 2019-09-03 14:22:43

  Zwolniło się miejsce, burmiszcz będzie miał czym handlować. Komu teraz zaoferuje miejsce przy korytku? Z pewnością darmo tego nie zrobi.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-03 16:07:17

  Sami mieszkańcy wybrali,kolejny zresztą Raz,takiego burmistrza więc nie ma się co dziwowac. Patrząc na rozwój Łowicza dochodzę do wniosku,że wczesne lata 90-te zatrzymały się tutaj na zawsze.Prosze pojechać do innych miast w kraju,podobnej wielkości. Wracając potem do Łowicza przenosimy się w czasie o 30 lat do tyłu.

 • Piotr - niezalogowany 2019-09-05 20:07:44

  Kogo wyborcy rozliczą wyborcy? ))))))) hahahaha To jest ostatnia kadencja Pana Kalińskiego zatem juz teraz jedyne co możecie to pocałowac go w dupę:)))))

 • gość 2019-09-06 14:57:54

  Trzeba było nie popierać w drugiej turze burmistrza Kalińskiego a nie teraz jak zdrajcy wycofywać się z koalicji. Co zadania na rzecz miasta przerosły to towarzystwo nic nie robienia. Wreszcie zaczęło coś się dziać w Łowiczu i trzeba się z tym zmierzyć, bo jak się tych inwestycji nie przeprowadzi to będziemy w tym marazmie trwać przez następne pół wieku. A jeszcze rząd zapowiada budowę obwodnic w Polsce dla miast i warto by było aby Łowicz się wokół tego tematu zakręcił. Ale jak przez lata brało się pieniądze za nic nie robienie to teraz rejterada.

 • gość 2019-09-20 09:58:01

  Zarówno P.Kaliński nie ma czasu na rozmowy ze zwykłymi ludżmi jak i P.Bończak, który obiecuje coś a potem jak się się przychodzi na umówione spotkanie powtarza to co mówił miesiąc wcześniej obiecując to samo. Ale myślę, że jak zostaną przedstawieni w programie P.Jaworowicz to wszystko wyjdzie na jaw. A to nastąpi na pewno, gdyż szykuję już opis sytuacji i nie daruję tych obietnic które trwały już od zakończenia tamtej kadencji. Zagłosuj proszę a ja na pewno pomogę.Nie daruję czegoś takiego Panie wiceburmistrzu.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama