Konferencja prasowa Pauliny Matysiak przed siedzibą Radia Victoria

Wasze sprawy, Konferencja prasowa Pauliny Matysiak przed siedzibą Radia Victoria - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 3
 • Fotka nr 1 z 3
 • Fotka nr 2 z 3
Portal lowicz24.eu 21/09/2019 21:31

W piątek, 20 września odbyła się w Łowiczu konferencja prasowa Pauliny Matysiak, kandydatki Lewicy do Sejmu w okręgu 11. Konferencja dotyczyła postulatów na temat świeckiego państwa.

Miejsce konferencji - przed siedzibą Radia Victoria - było nieprzypadkowe.

Otóż podobno ta rozgłośnia odmówiła przedstawienia oferty reklamowej spotu Pauliny Matysiak. W uzasadnieniu Radio pisze: "Z płatnego przekazu audycji wyborczych w Radio Victoria Między Łodzią a Warszawą - Katolickiej Rozgłośni Diecezji Łowickiej, mogą skorzystać wyłącznie Komitety Wyborcze, których program nie zawiera treści sprzecznych z nauką Kościoła Katolickiego, a w szczególności nauczaniem dotyczącym: ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci, małżeństwa i rodziny, antykoncepcji, klauzuli sumienia, nauczania religii w placówkach oświatowych i katolickiej nauki społecznej.”

"Jest to decyzja niezrozumiała, ponieważ medium powinno zachowywać bezstronność wobec komitetów wyborczych. Tym bardziej dziwi ta odmowa, że w moim spocie nie ma słowa o sprawach poruszanych w przytoczonej odpowiedzi" - tak sprawę komentuje Paulina Matysiak:

Następnie kandydatka do Sejmu przedstawiła postulaty Lewicy w zakresie świeckiego państwa. Są to:

- koniec tzw. klauzuli sumienia

- likwidacja Funduszu Kościelnego, który w ubiegłym roku kosztował Polskę 156 mln zł, a także likwidacja przywilejów podatkowych księży

- świecka szkoła - przestrzeganie zasady, że katecheza odbywa się na pierwszej lub ostatniej godzinie lekcyjnej, a po renegocjacji konkordatu usunięcie jej ze szkół

W ostatniej części konferencji Paulina Matysiak poruszyła temat ściśle lokalny:

"Nagminne są przypadki rozdawania za bezcen ziemi kościołowi w Polsce. Taką sytuację znam z Torunia, gdzie miasto oddało kościołowi działkę na użytkowanie wieczyste za 1% jej wartości. W Łowiczu nie mamy do czynienia z tak drastyczną sytuacją, ale kościół od lat tutaj zabiega o działkę na osiedlu Górki. Mieszkańcy jasno opowiedzieli się w procesie konsultacji, że nie potrzebują kolejnego kościoła. Wolą w tym miejscu np. przedszkole. I my jako Lewica stoimy murem po stronie mieszkańców Łowicza."

Po konferencji kandydatka udała się na spotkanie z wyborcami.

Reklama

Konferencja prasowa Pauliny Matysiak przed siedzibą Radia Victoria komentarze opinie

 • gość 2019-09-23 09:00:05

  Publikując komunikaty komitetów wyborczych dajecie się prowadzać jak na sznurku. Nawet nie podpisaliście, że to nie wasze, tylko napisane przez komitet partyjny.

 • gość 2019-09-23 11:12:54

  Ograniczenie władzy KK - tak, ale nie z socjalistami pod rękę....

 • Gość - niezalogowany 2019-09-23 16:21:13

  Kibicuje wszystkim walczącym z Kościołem Katolickim nawet socjalistom

 • gość 2019-09-23 23:04:49

  Wystarczy na to dziecko popatrzeć. Siedem sfrustrowanych nieszczęść.

 • gość 2019-09-24 09:26:43

  Socjaiści to takie samo zło jak KK. Do wszystkich PRAWAKÓW - - pamiętajcie że Pis to też socjaliści .. i to najwięksi po 89\'!

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama