Koniec z handlem na „kostce” przy miejskim targowisku w Łowiczu

Urząd Miejski, Koniec handlem „kostce” miejskim targowisku Łowiczu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 29/11/2019 12:40
Martyna Czekalska

Wiosną i latem można tu było kupić sezonowe owoce i warzywa, a w październiku wiązanki kwiatów i znicze. Wkrótce jednak z „kostki”, jak łowiczanie nazywają pasaż przy ul. Starzyńskiego tuż przy targowisku, znikną handlujący. Dlaczego?

Sprawa została poruszona na czwartkowej (28 listopada) sesji Rady Miejskiej w Łowiczu. O przyczyny wycofania handlu z popularnej „kostki” zapytał w imieniu jednego z kupców radny Jakub Wolski.

Jak wyjaśniał naczelnik miejskiego wydziału spraw komunalnych Paweł Gawroński, „kostka” nie stanowi części targowiska miejskiego, natomiast jest fragmentem pasa drogowego. - W związku z prośbami mieszkańców burmistrz wyraził zgodę na czasowy handel, pomimo tego, że nie jest to teren targowiska - tłumaczył urzędnik. Do ratusza i klubu Pelikan, który dzierżawi od miasta targowisko, wpływały skargi od kupców z targowiska i mieszkańców domagających się uporządkowania sprawy handlu na „kostce”.

- Są osoby, które handlują w środku targowiska miejskiego i ponoszą w związku z tym wysokie koszty. Osoby handlujące tymi samymi produktami na tzw. „kostce” nie ponoszą tych kosztów - mówił na sesji Wojciech Kunat, wiceprezes Pelikana. Jak nam tłumaczył, od kupców prowadzących handel na targowisku inkasenci pobierają opłatę targową za wjazd auta i za zajęcie miejsca placowego. Dodatkowo handlujący mogą wykupić miesięczną rezerwację. Sprzedawcy z „kostki” płacili tylko za placowe.

Działacz piłkarskiego trzecioligowca zauważył ponadto, że przed 1 listopada trudno było przejść przez pasaż, bo handlujący kwiatami czy zniczami rozstawiali swoje namioty nawet na 2 czy 3 tygodnie. Były też skargi mieszkańców, którzy mieli trudności z wypożyczeniem roweru. Zdarzały się sytuacje, że na „kostce” handlowano na przykład piecami.

- Pasaż jest po to zrobiony, żeby nie było tam handlu - popiera decyzję radny Marek Boroski, który zwrócił uwagę m.in. na problemy z zaparkowaniem auta przy ul. Starzyńskiego. Zarówno naczelnik Gawroński, jak i wiceprezes Kunat zapewniają, że wszyscy sprzedający na „kostce”, znajdą swoje miejsce na targowisku.

Radny Krzysztof Janicki uważa, że podobnie należałoby rozwiązać sprawę handlu za ogrodzeniem targowiska od strony ul. Piłsudskiego. - W okresach przedświątecznych, jeśli jest to możliwe, dopuściłbym handel i tu na pasażu, i tu z drugiej strony - zaznaczył jednocześnie Janicki.

Z kolei radny Michał Trzoska przestrzegał, aby nie wylać dziecka z kąpielą. Chodzi o to, że drobni handlarze, a często są to starsze osoby sprzedające grzyby, owoce czy kwiaty, mogą przenieść się na przykład przed market, a wtedy do kasy miasta czy inkasenta nie wpłyną żadne pieniądze.

Koniec z handlem na „kostce” przy miejskim targowisku w Łowiczu komentarze opinie

 • gość 2019-11-29 13:37:20

  Radni chyba się nudzą, może lepiej niech się zajmą czymś poważnym. Często kupuję na tej kostce grzyby, wszyscy wiedzą że są w jednym miejscu a tak to lataj po rynku i szukaj.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-29 13:46:04

  Pod market, dobre sobie. Pod marketer nie pochandlujesz minuty zaraz Cie osoba(kierownik, ochrona) przegoni firmy z zachodu maja pewne takie bądź inne standardy i nie pozwolą by ktoś na "ziemi" za którą płacą zarobił bez I h zgody nawet grosik.
  Tylko że My zaprosiliśmy te markety a Oni teraz trzepia kasę i jeszcze sprzedają Nam gówno. Juz nie wspomnę gdzie płacą podatki.

 • gość 2019-11-29 14:44:13

  Niech się władze miasta zajmą pogarszającymi finansami miejskimi, a nie utrudnianiem życia i sprzedającym a także kupującym. Na kostce sprzedają pojedynczy asortyment i w bardzo małych ilościach więc po co wkurzać ludzi. W takim razie trzeba też skasować handel przed boiskiem Pelikana, bo nie do tego jest to miejsce przeznaczone.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-29 14:46:07

  Biedny , Pelikan,, szuka pieniędzy, nawet do emerytów i rencistów wyciągają łapska po jałmużnę. Trzeba zrobić w Pelikanie AUDYT FINANSOWY I OCENĘ EFEKTYWNOŚCI to może i kasa się znajdzie !!!

 • gość 2019-11-29 14:47:56

  Cały czas wychodzi komunistyczne myślenie rządzących. Bez naszego podpisu i zgody społeczeństwo nie ma prawa nawet puścić bąka.

 • gość 2019-11-29 14:54:58

  Trzeba było nie robić tak szerokiego pasażu jak lotnisko tylko normalny chodnik z ścieżką dla rowerów i by był teren do handlu, a nie teraz bzdurnie się tłumaczyć że jest to pas drogowy. A jak zwykle chodzi o kasę dla tych kopaczy z Pelikana.

 • gość 2019-11-29 15:47:28

  No cóż Łowicz to nie Kraków.A co z zapachami z Oczyszczalni to przecież chyba nie problem dużej wagi

 • gość 2019-11-29 15:51:56

  Co za głupie tłumaczenie Pelikana. Likwidacja tam handlu to NIE jest dobra wiadomość dla mieszkańców. Kto popiera takie rozwiązanie?

 • Gość - niezalogowany 2019-11-29 16:54:23

  Sprzedaż na pasażu to nie małe ilości a samochody zaparkowane na stałe ?

 • Gość - niezalogowany 2019-11-29 17:18:59

  Zakazać handlu na kostce, miasto ma rację, to jest chodnik dla nas, a handel na targowicy, tam jest dużo miejsca. Będzie czysto i schludnie.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-29 17:22:27

  Popieram zlikwidować tam Handel!!!! A przede wszystkim zweryfikować tych cwaniaków co tam handlują...co tam stoją non stop !!!!! I traktują tam miejsce jak własny folwark i wyznaczają gdzie kto może sprzedawać swój towar ... A ci z pelikana też nie są świeci co zbierają opłatę liczą jak chcą, a przeważnie po uznaniu ,,to za przysłowiowe piwo " można tam handlować!!!!! Wytępić cwaniaków!!!?? I tego 1-go co namioty stawia już 2 tyg przed 1 listopada!!!!!

 • gość 2019-11-29 17:46:03

  No to na pasażu zostaną drobne pijaczki, którzy czasem się pobiją, albo jeden drugiego zabije i nikt ich nie ruszy ( no bo przecież nie te wymoczki w mundurach którzy jak tamtędy przechodzą to nie wiedzą gdzie mają oczy podziać ).

 • Gość - niezalogowany 2019-11-29 18:26:00

  niech sprawdza lepiej ile bierze pelikan z tych oplat a ile miasto, pelikan to niech kibice utrzymują a nie miasto

 • Gość - niezalogowany 2019-11-29 18:48:51

  Najlepiej zlikwidować miejsca, gdzie człowiek chce normalnie zarobić!!!! Mam nadzieję że na terenie Pelikana też nie będzie handlu. Na pasażu postawcie wiatę za milion siedemset (ha ha ha) ROZBÓJ W BIAŁY DZIEŃ.. Wystarczy pasaż na Starym Rynku (stary i z nazwy i z wyglądu). Pracy w tym grajdole nie ma, a najwięcej mają do powiedzenia ci co przy korycie. ZAJMIJCIE SIĘ KONKRETAMI A NIE PIERDOŁAMI !!! Wielcy śmieszni wiceprezesi, naczelnicy, radni i inni darmozjady, co na koszt podatnika żerują i jeszcze żyć uprzykszają. Przecież musicie zrozumieć że wy jesteście dla NAS, anie MY dla was !!!!

 • Z REGIONU - niezalogowany 2019-11-29 18:49:37

  Zakaz handlu dla masówki!
  Obleśne namioty przed 1 listopada, piece i węgiel na samochodach, które niszczą deptak oraz lasy choinek.

  Drobni sprzedawcy, którzy sprzedają sezonowe owoce, kwiatki oraz dary runa leśnego powinni zostać, zajmują oni niewielki fragment pasażu.
  Odkąd pamietam, z mamą zawsze kupowałem tam świeże owoce i kwiaty. Choć w mieście bywam rzadko z przyjemnością tam idę, choć nie zawsze z zamiarem kupna.

  Często wracam tam myślami, jak to jest teraz, gdy jest sezon na truskawki, czuję ten zapach i klimat miejsca do którego wracam pamięcią.

  Nie zamykajmy kolejnego miejsca, które żyje ludźmi, ono tworzy klimat miasta od wielu lat!

 • MIEDZKANIEC - niezalogowany 2019-11-29 18:56:06

  Bardzo trafnie POWIEDZIANO : CI HANDLUJĄCY LUDZIE NA PASAŻU, TWORZĄ KLIMAT !!! TWORZĄ TO CZEGO WIELKIE BETONOWE METROPOLIE NAM ZAZDROSZCZĄ !!!

 • gość 2019-11-29 19:10:37

  HAŃBA !!! Do boju, kto w Boga wierzy !!!

 • gość 2019-11-29 19:13:59

  Brawo dla Gościa z Regionu. Popieram w 100%. Sam tak chciałem napisać

 • gość 2019-11-29 19:28:38

  Tyle lat nikomu nie przeszkadzało aż do teraz? tłumaczenia Pelikana śmiechu warte. Miasto powinno się zastanowić co robić aby targowica nie zniknęła, bo czasy dla takiego handlu są bardzo trudne. Zaraz z każdej strony targowicy będą markety, które odbierają klientów, bo jest czysto, nie ma błota i wiatru. Wie ktoś co się buduje w miejscu po sklepie Edmar na rogu? Wiata pobudowana ponad stan, a dalej katastrofa. Zakaz handlu dla drobnych kupców to kolejny gwóźdź do trumny dla tego miejsca. Przecież to miejsce aż zachęcało do tego aby iść na targowicę. A kiedyś chodnik tam był szerokości takiej jak cała alejka wzdłuż ul. Starzyńskiego z taką metalową balustradą na której ruskie swoje rzeczy wystawiali jak przyjeżdzali na handel 30 lat temu.

 • gość 2019-11-29 19:34:45

  Skoro tak im handel tam przeszkadza, to może jeszcze niech ogrodzą żeby przejścia od skrzyżowania i Starzyńskiego nie było, ewentualnie mała furtka. Wtedy będzie z 4 stron świata ogrodzone i będzie wiadomo gdzie kończy się teren do handlu. Nie no ludzie czytam i nie wierzę. Głupi pomysł i głupie tłumaczenie! Popieram wniosek o audyt finansowy w Pelikanie!

 • Gość - niezalogowany 2019-11-29 20:38:15

  Proponuję najpierw zająć się fruwajacymi foliami i reklamowkami po sprzedających którzy ustawiają się na targowicy samochodami "W TEJ WŁAŚCIWEJ CZĘŚCI".... To co lata później po całej ulicy Broniewskiego, wiatr wdmuchuje aż przed bloki nikomu nie przeszkadza?

 • Gość - niezalogowany 2019-11-29 21:09:46

  Ludzie co wy tu piszecie tu chodzi o to żeby każdy na targowisku po stronie sprzedających miał takie same prawa tj opłaty i przywileje a nie jak dotychczas.pol targowicy puste stoi nikt nie korzysta a na kostce namioty że nie ma jak się ruszyc. A co po choinkę jeden z drugim nie wejdzie na targowisko tylko musi kupić na kostce. Jeden handluje i palaci a drugi nie. Ciekawe czy jak w życiu osobistym u was była by podobna syt czy tak byście pisali. Bardzo dobrze że ktoś się tym problemem zainteresował. A ostatnio widziałam że Pan na kostce handlował chryzantemami w doniczkach i nikt mu nic nie zrobił a ludzie którzy kwiaty sądzą i pielęgnują musieli handlować w rynku to jest sprawiedliwość. To nie chciwość Pelikana ale nareszcie ktoś mądry zwrócił uwagę na tą syt. Brawo koniec kolesiostwa

 • Gość - niezalogowany 2019-11-29 21:23:39

  To się doczepili. To już chyba domena rdzennych mieszkańców Księstwa. Dogryzać swoim i uprzykszać im życie. Dobrze że pochodzę z lubelskiego.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-29 21:31:04

  Zgadzam sie zeby zlikwidowac bo nie mozna przejsc

 • KIBIC - niezalogowany 2019-11-30 00:10:37

  Zlikwidować jako,, darmowe,, etaty zarząd Pelikana, a społecznie to napewno nie będzie chętnych. Jak są profity, to i do koryta lgną.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-30 00:22:01

  Dajcie ludzia żyć. Co nas interesuje Pelikan.
  Miasto i rynek jest dla ludzi a nie utrzymanie Pelikana. Zrozumiałbym jeszcze gdyby owy klub grał Swoimi ludźmi ale spójrzcie ile gra wychowanków klubu

 • Stały kupiec - niezalogowany 2019-11-30 02:27:36

  Głupotę robicie, wartościowe produkty od małych producentów, komu to przeszkadza? Handlarzą co nawioza opryskanego towaru z bronisz. Trzeba było wyremontować cała targowice trochę skromniej a nie wiata co chroni od nie wiadomo czego....

 • Kiler - niezalogowany 2019-11-30 06:56:31

  A radni to tylko radni za nie całe3lata wybory i zapamiętamy kto głosował za oczyszczaniem skweru A druga sprawa niech się wezmą za namioty i choinki A zostawią babunie

 • Gość - niezalogowany 2019-11-30 06:56:55

  W związku z tym to pewnie zniknie na zawsze handel prawdziwych swojskich produktów od "gospodyń wiejskich" typu mleko, jajka, grzyby, jagody z lasu. Pozostaną sami handlarze

 • Ojciec Pijo - niezalogowany 2019-11-30 08:35:14

  Ludzie, posłuchajcie!
  Odkąd pamiętam moim hobby były: baby, wóda i chleb ze smalcem pod ogórka kwaszonego. Kobity to wiadomo - coraz trudniej zdobyć bo aparycja już nie taka jak niegdyś, a i sztyca też czasem odmawia roboty. Wódeczka jest rowniez kłopotem bo tania nie jest i do tego chcą podnieść akcyzę. Pozostał mi tylko ten smalczyk i ogoreczki - najlepsze zawsze kupowałem na kostce.... nie zabierajta mi i tego!!!!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-11-30 09:34:33

  Należy zlikwidować handel na ulicy, od tego jest targowisko, nigdzie nie ma takiego syfu jak w Łowiczu.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-30 09:37:26

  Należy zlikwidować handel na ulicy od tego jest targowisko miejskie, nigdzie nie ma takiego syfu jak w Łowiczu.

 • 24ELC - niezalogowany 2019-11-30 09:46:34

  korupcja w UM, korupcja w OSiR ,korupcja w ks Pelikan kasjerzy dzielą się kasą z klubem po prostu kradną ,spytajcie się kto z handlujących dostaje fakturę za rezerwację dostają zwykłą kartkę z pieczątką Zapłacono ,kasjerzy od rana piją w okolicznych barach za co ?przecie nie z pensji ,za którą trudno przeżyć ,a nie których z nich stać na domy pod łowiczem , nic tylko pracować na OSiR oczywiście mama i tata a synuś główny dopolizacz burmistrza w Rodzinnym Skorumpowanym Urzędzie Miasta skąd skąd pracownicy OSiR mają kasę na zagraniczne egzotyczne wojaże - z pensji ? to ile oni zarabiają ?

 • Łowiczanka - niezalogowany 2019-11-30 10:31:42

  Jestem pewna, że Ci, co tak tutaj opisują żeby handel na,, kostce,, zlikwidować, to są Ci przy,, korytku,, , jak już ktoś na tym forum napisał. ŻENUJĄCE, że tak swoją głupotę bronicie. Dajcie ludziom pracować, a sami ściągajcie inwestorów do tego zaspanego miasta. Zakłady pracy są od dziesiątek lat te same, nic nowego, ale polemizować, jak jest się na garnuszku podatnika to umiecie. WEŹCIE SIĘ DO ROBOTY, BO NADCIĄGA DLA WAS DARMOZJADÓW BANICJA.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-30 11:37:44

  Przecież widać kto tam handluje, te same osoby od kilkunastu lat, ani przejść a po południu brut i kupa śmieci, kto za sprzątanie płaci. My wszyscy. Zlikwidować, prawo równe dla każdego. Nadmieniam nie popieram wspierania Pelikan z opłat na targowicy ani z urzędu miasta.

 • gość 2019-11-30 14:14:14

  Myślę że pomysł jest bardzo dobry bo czasem ciężko przejść na kostce.Obecnie po wykonaniu zadaszenia wielu handlujących zmieniło rynki i nie jeżdzi do łowicza.Jest dużo wolnych stanowisk.Nic nie stoi na przeszkodzie aby władze łowicza ustanowiły jedną alejkę dla ludzi starszych drobnych handlarzy dorabiających do emerytury gdzie nie płaciliby za rezerwację a jeśli będą to naprawdę drobni handlarze to nie będą płacić wjazdowego.

 • AMIGO - niezalogowany 2019-11-30 15:09:01

  Do powyższej treści to : primo - brud a nie,, brut,, , secundo - pseudodziałacze Pelikana, pseudo urzędnicy miejscy, i inni pseudorajcy tego zacofanego miasta, wrzućcie chociaż na luz, bo jedziecie cały czas na wstecznym biegu. Nawet od tych ludzi, handlujących swoją krwawicą, chcecie ostatni grosz wyrwać, zabierając miejsce, które tworzy aurę, gdzie chce się wracać. Widać po wpisach, bardzo bronicie tego, co popsuliście w TYM ŁOWICKIM PUSTKOWIU. Wasze pensje i nagrody są nieadekwatne do tego co robicie i myślicie. WSZYSTKO DOPROWADZACIE DO RUINY. POPIERAM BANICJĘ DLA TYCH ŁOWICKICH pseudodziałaczy, pseudourzędasów i innych,, pseudo,, co tak wszystkim wpierają, jakie to mają ,, super kosmiczne,, pomysły. ŻENADA.

 • Jadwiga - niezalogowany 2019-11-30 16:40:03

  Nie można by np kościoła podbudowa na tym terenie? Plac by się nie marnował a i to miejsce bliżej Boga by się znalazło.

 • mihad. - niezalogowany 2019-11-30 16:53:44

  "wylać dziecko z kąpielą" to najłatwiej
  Czy któryś z rajców postawił pytanie....
  czym ten plac przed targowicą być powinien?.
  Że deptakiem to pewne. Ale tam i kawiarnie, i sklepiki. Co zrobić by plac miał "duszę". W tygodniu 3-dni targowe. Handel w pełnym zakresie i przy pełnej odpłatności (sportowcy też muszą). Tam, moim zdaniem, powinni się znaleźć wszyscy HANDLOWCY.
  Ale jest ALE. Babcia z koszyczkiem kilku męndli jaj, czy dziadek z wiaderkiem grzybów i IM podobni też na plac targowy?.
  Rajcowie pomyślnie nim podejmiecie "głupią" decyzję.
  Gońcie "hurtowników" i "naciągaczy" zajmujących przestrzeń powyżej 20 m.kw.
  ale pozostawcie babcie i dziadków siedzących na stołeczku na powierzchni jednego lub dwóch metrów kwadratowych.
  To się im należy, to ich sposób na PRZETRWANIE.

 • gość 2019-11-30 18:12:40

  Trzeba zrobić ogólnopolskie referendum, zlikwidować czy nie ... i powołać komisję do zbadania komu na tym zależy !

 • Marianna Wajcha - niezalogowany 2019-11-30 18:59:59

  Trzeba powołać podkomisję. Ja chciałabym być jej członkiem za niewygorowane wynagrodzenie. Mam do tego wszelkie kompetencje i nieposzlakowaną opinię najbliższego otoczenia, rodziny no i parafii do której należę oraz oczywiście uczęszczam.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-30 21:46:38

  LOL. Czyli generalnie nie mogli tam sprzedawać a ten teren w ogóle nie był dzierżawiony przez Pelikan a opłatę i tak pobierali ? No bez jaj. Prokurator dla urzędu miasta i tego śmiesznego klubu.

 • Gość - niezalogowany 2019-12-01 09:05:00

  Ludzie zbieracie głos a was to wcale nie dotyczy!!!
  Babcia i dziadek z jajkami znajdzie miejsce na targowisku bo jest go pełno wolne(prawie) całe alejki i też zapłacą tylko płacowe a kto chce kupić to kupi!!!! Czemu tylko handlujący (tacy jak ja)ma ponosić koszty utrzymania targowicy ????? A kto chce kupić to znajdzie dziadka i babcie!!!!
  Powodzenia w poszukiwaniach od wiosny.

 • gość 2019-12-01 11:50:06

  Przenieść się na murawę pelikana będzie więcej korzyści dla (klubu) darmozjadów

 • Gość - niezalogowany 2019-12-01 18:28:40

  A może by tak pelikana zlikwidować same darmozjady i złodzieje legalni

 • Gość - niezalogowany 2019-12-01 18:29:07

  A może by tak pelikana zlikwidować same darmozjady i złodzieje legalni

 • Gościu - niezalogowany 2019-12-02 11:35:06

  Ludzie.jak was wygonią z kostki to idzcie handlować pod Maca.

 • DISEL - niezalogowany 2019-12-02 12:06:53

  A moż przed urzędem na,, STARÓWCE.

 • Hehe - niezalogowany 2019-12-02 12:16:29

  Jakim cudem Kunat jest w zarządzie Pelikana???

 • KIBIC - niezalogowany 2019-12-02 13:31:47

  Jaki zarząd taki i jego CZŁONEK !!!

 • gość 2019-12-02 13:50:09

  Może drobny handel powinien zostać ale drobny więc taki gdzie handlująca osoba zajmuje powiedzmy 1m2 ale jak cały parking zajety jest samochodami wyładowanymi po brzegi towarem i jeszcze zajmuje drugie tyle chodnika na handel to nie jest już drobny handel tylko handlujący próbuje być cwaniakiem i takiego powinno się usunąć z tego miejsca

 • Zenon - niezalogowany 2019-12-04 21:35:41

  Zlikwidować wogole ten zjebany rynek. Zostawić tych którzy naprawdę sami hodują. A mie ta banda buraków którzy wciskają kity że pomidorki świeżo rwana ale zapomniał że kor..a w Hiszpanii, raczej i kupiony na zjazdowej lub broniszach albo jakby było mało tego było w Kauflandzie. To wszystko chachmenty i nic więcej z.kada fiskalna skitraną gdzieś pod stołem bo może przyjdą i skontrolują. Dziadostwo skończyć.

 • gość 2019-12-05 09:51:32

  JAKI KUNAT TAKI ZARZĄD

 • Gość - niezalogowany 2019-12-05 12:48:17

  Szkoda że te osoby które tak bronią starszych ludzi handlujących na kostce nie wstawili się za nimi w październiku jak monopoliści z wiązankami wypchnęli ich aż na przejście dla pieszych. Kostka dla sezonowego handlarza z owocem leśnym grzybami itp nie dla wielkopowierzchniowych namiotòw.

 • gość 2019-12-05 13:44:29

  Czas zaorać Łowicz, ugór jaki mamy to robota nieudacznika historyka i jego kolesiów od szklany.

 • gość 2019-12-06 22:01:50

  wszystkiego zabronić, zlikwidować, zakazać, pozamykać. Aby było tylko odtąd dotąd. Ograniczenie umysłu.

 • gość 2019-12-08 21:58:04

  Wszystko wytępią

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama