20°C rozproszone chmury

Konkurs na Łowicką Szopkę Bożonarodzeniową

Kiedy: 2017-12-14 , godzina: 16:30 | Gdzie: Muzeum w Łowiczu

Konkursy, Konkurs Łowicką Szopkę Bożonarodzeniową - zdjęcie, fotografia

Urząd Miejski w Łowiczu oraz łowickie Muzeum zapraszają do udziału w 9. edycji konkursu na Łowicką Szopkę Bożonarodzeniową.

Tradycja tworzenia szopek bożonarodzeniowych przedstawiających narodziny Jezusa Chrystusa sięga XIII wieku. Zapoczątkował ją św. Franciszek z Asyżu, który urządził szopkę we włoskim Greccio.

W Łowiczu już po raz dziewiąty organizowany jest konkurs na Łowicką Szopkę Bożonarodzeniową. Zadaniem uczestników jest wykonanie samemu, wspólnie z rodziną lub z nauczycielem i przyjaciółmi, przestrzennej pracy plastycznej. Szopka może być statyczna lub ruchoma. Nie powinno w niej zabraknąć łowickich elementów.

Jury będzie oceniać m.in. oryginalność i pomysłowość, dlatego przy tworzeniu makiety warto nawiązać np. do księżackiej kultury czy architektury i historii Łowicza. Najlepiej, aby figurki były własnoręcznie wykonane.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni. Prace będą oceniane w czterech kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły średnie oraz dorośli. Na laureatów czekają nagrody rzeczowe o łącznej wartości do 2000 złotych.

Szopki należy dostarczyć najpóźniej do 8 grudnia do Muzeum w Łowiczu. Otwarcie wystawy, ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się w 14 grudnia o godz. 16:30 w muzeum.

Konkurs objęty jest honorowym patronatem burmistrza Łowicza Krzysztofa Kalińskiego.

Regulamin oraz karta zgłoszeniowa dostępne w załącznikach.Konkurs na Łowicką Szopkę Bożonarodzeniową komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu