Konkurs na najwyższą i najpiękniejszą palmę roztrzygnięty

Portal lowicz24.eu 14/04/2019 14:53

Biskup Andrzej F. Dziuba tradycyjnie zaprosił do Łowicza młodzież na diecezjalne obchody Niedzieli Palmowej. Tradycją stał się już konkurs na najwyższą i najładniejszą palmę wielkanocną. W tym roku pierwsze miejsce zajęła palma przygotowana przez uczniów z parafii pw. św. Mikołaja w Słupi pod Skierniewicami.

Komisja konkursowa drugie miejsce przyznała drzewku wielkanocnemu przygotowanemu przez uczniów z parafii pw. św. Wojciecha w Makowie (pow. skierniewicki). Biskupi puchar za trzecie miejsce powędrował natomiast do uczniów z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Korabce.

Najwyższą palmę przygotowała młodzież z podłowickiego Popowa. Wielkanocne drzewko złamało się jednak podczas podnoszenia, tuż przed biskupim konkursem.

Warto podkreślić, że w tym roku komisja konkursowa skupiła się nie na wysokości, ale na walorach estetycznych oraz nawiązaniach religijnych zgłoszonych palm.

Wszystkie pozostałe zgłoszone do konkursu palmy zostały wyróżnione upominkami przez księdza biskupa.

Na niedzielne spotkanie z księdzem biskupem przyjechali wierni z powiatów: łowickiego, skierniewickiego, rawskiego, kutnowskiego, łęczyckiego oraz z Nowego Miasta nad Pilicą, które leży na krańcu diecezji łowickiej w woj. mazowieckim.

Konkurs na najwyższą i najpiękniejszą palmę roztrzygnięty komentarze opinie

 • Jadwiga - niezalogowany 2019-04-15 20:18:44

  Dzisioj mój stary, Marian mąz mój mowi rano, na pizome pokazując
  - patrzaj Jadzia jako palmo wyrosło!
  Przez łeb mu dała ksycąc:
  - stare ty i głupie!

 • Boniek ale nie ten śmierdziel - niezalogowany 2019-04-16 01:09:23

  Jak sie pani jadwidze palma z gaciami konkubina kojarzy to wiagra spali jajca na wielkanoc.jak była młoda to latała z palmami a teraz na duchownych skacze.obyś nie spuchła babo bo zasiłku nie dostaniesz jak dałna porodzisz.

 • Jadwiga - niezalogowany 2019-04-16 06:48:21

  Łooj panocku, widzę ż takiego cie matka porodziła... bidoku ty.. ale wiedz że z dałnem też jesteś synem bozym. Nie mortw się.

 • Boniek ale nie ten śmierdziel - niezalogowany 2019-04-16 07:17:35

  Nie popisuj się gwarą bo to wieśniackie.nawet jak pojedziesz na wieś to nikt tak nie gada.obcego na Łowiczu to można poznać po tym że sie wozi jak głupi albo przekombinuje z gadką jak ty.jak masz coś do dałnów to idź do nich i powiedz im to w twarz.za łowiczanke sie babo nie podawaj bo u nas tak kobiety nie mówią.coś mi tu śmierdzisz od chamów z mazowieckiego.nie umiecie jeździć samochodami i dlatego tyle wypadków.u was pedały lgbt a u nas tańce wesołe i dziewczyny ładne.wszyscy pracowici normalni.a wy dresy i chalówki nosicie.wara ci od łowickich chłopaków.

 • Boniek ale nie - niezalogowany 2019-04-16 09:01:45

  Ponadto nie lubię naśmiewania się z palm bo kiedyś jak byłem ministrentem to się taką "palmą" nieraz na zakrystyji dławiłem....

 • Jadwiga - niezalogowany 2019-04-16 09:05:51

  Łoooooj łodcep się od łowickiej baby, hamulcu spod łowickich zdun. Najpierw łobraza, a potem się żoli, że za młodu miał łorane..... ehhhhhh świat się końcy

 • Boniek ale nie ten śmierdziel - niezalogowany 2019-05-25 23:23:21

  Jadzka tto nie ja napisałem tylko jakis głupek.sama zobacz nawet mojego niku nie umiał debil poprawnie przepisac.kłamce widać i czuc odrazu

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama