„Kopciuszek” w SP 4 w Łowiczu. Nauczyciele zagrali dla uczniów

Edukacja, „Kopciuszek” Łowiczu Nauczyciele zagrali uczniów - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 12/10/2017 14:48
Martyna Czekalska

W Szkole Podstawowej nr 4 w Łowiczu odbyła się dziś (12 października) akademia z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej. Na scenie pojawili się uczniowie, a także nauczyciele.

Na czwartkowym apelu w łowickiej „Czwórce” wystąpił szkolny zespół instrumentalny oraz nauczyciele, którzy wystawili współczesną wersję „Kopciuszka”.

W tytułowej roli wystąpiła nauczycielka matematyki Marta Matuszewska. W postaci złych sióstr wcieliły się anglistka Ewelina Jezierska i nauczycielka historii Agnieszka Wróbel, a macochę zagrała Małgorzata Dolińska, na co dzień nauczająca m.in. plastyki. Księciem był wuefista Paweł Kutkowski.

W uwspółcześnionej wersji nie było balu i zgubionego pantofelka, a… test wiedzy i zagubione pióro. Szukający przyszłej żony książę przygotował dla kandydatek zestaw pytań, na który bezbłędnie odpowiedział jedynie Kopciuszek. Ale ten, gdy wybiła północ, musiał wracać do domu, zostawiając u księcia pióro. Dopiero badanie grafologiczne pozwoliło ustalić, kto jest autorem poprawnych odpowiedzi.

Jak podkreśla autorka scenariusza Anna Śnieguła, w przedstawieniu chodziło o przemycenie takich cech głównej bohaterki jak pracowitość, mądrość i skromność. - Chcieliśmy, aby była w tym wszystkim myśl wychowawcza - tłumaczy polonistka. Małgorzata Dolińska dodaje, że dla nauczycieli wystąpienie przed uczniami było zabawą, ale wiązało się też z pewnym stresem.

- Bardzo nam się podobało - mówią Wiktoria Styrt i Eliza Tulacha, uczennice klasy 7a. Dziewczyny doceniły szczególnie grę aktorską swoich dwóch nauczycielek, Marty Matuszewskiej i Agnieszki Wróbel.

Na koniec akademii życzenia wszystkim pracownikom szkoły złożyli dyrektor Artur Balik, burmistrz Krzysztof Kaliński i przyjaciel „Czwórki” Anna Bieguszewska z Klubu Seniora „Radość”.

W uroczystości wzięli udział również emerytowani nauczyciele SP 4.

„Kopciuszek” w SP 4 w Łowiczu. Nauczyciele zagrali dla uczniów komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama