Kradł na terenie Łowicza, ujął go jeden z pokrzywdzonych

Komunikaty policji , Kradł terenie Łowicza ujął jeden pokrzywdzonych - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 14/02/2019 10:51
Mirka Czubak

Mieszkaniec pow. brzezińskiego kradł na terenie Łowicza metalowe elementy, które „upłynniał” na skupach złomu. Po jednej z kradzieży ujął go poszkodowany. Dodatkowo mężczyzna prowadził pojazd bez uprawnień posługując się sfałszowanym prawem jazdy.

12 lutego do dyżurnego KPP w Łowiczu, wpłynęło zgłoszenie o zatrzymaniu mężczyzny podejrzanego o kradzież elementów metalowych. Jak wyjaśnia rzecznik policji Urszula Szymczak – na miejscu ustalono, że jeden z właścicieli firmy transportowej, ujawnił kradzież felg od pojazdu ciężarowego. Sam sprawdził, że najprawdopodobniej jego własność była oferowana przez nieznanego mężczyznę na skupie złomu. Wsiadł w samochód i kiedy na terenie Łowicza zauważył opisywane daewoo na obcych tablicach rejestracyjnych, ujął podejrzewanego i powiadomił policję.

Złodziejem okazał się  54-latka z powiatu brzezińskiego. Podczas przeszukania w pojeździe ujawniono różne metalowe przedmioty pochodzące z kradzieży. Były to między innymi elementy mocowania szyn, zaczepy od pojazdów ciężarowych i felgi stalowe. Z informacji wynika, że przedmioty pochodzą z co najmniej trzech kradzieży w różnych łowickich firmach. Straty jakie ponieśli poszkodowani oszacowana na blisko 2,5 tys zł. 

Ponadto podczas kontroli dokumentów okazało się, że 54-latek posługiwał się sfałszowanym prawem jazdy, gdyż wcześniej odebrano mu uprawnienia za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości.

Mężczyźnie za samo przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, za lewe dokumenty dostanie kolejne zarzuty.

Kradł na terenie Łowicza, ujął go jeden z pokrzywdzonych komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama