9°C bezchmurnie

"Kręte drogi" Polski po odzyskaniu niepodległości oczami uczniów pijarskiej

W niedzielny wieczór, 12 listopada społeczność pijarska w gmachu swojej szkoły w historycznym przedstawieniu przypomniała, jak kręte były drogi Polski po odzyskaniu niepodległości.

Godzinne przedstawienie przygotowywane było pod czujnym okiem Piotra Komuńskiego. Widownie w niepodległościowy nastrój wprowadziła schola szkolna, która wykonała kilka patriotyczno-legionowych utworów. W dalszej części przedstawienia „Kręte drogi” młodzież przypomniała jak rodziła się II Rzeczpospolita oraz z jakimi problemami musiała się borykać tuż po odrodzeniu.

W spektaklu wystąpiło około 40 młodych aktorów, którzy wcielili się w historyczne postacie m.in. Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego, abp Aleksandra Kakowskiego czy Zdzisława Lubomirskiego. Całość przeplatana była występami muzycznymi.

Przedstawienia z okazji Święta Niepodległości stały się tradycją Pijarskich Szkół Królowej Pokoju. Dzisiejszemu widowisku przyglądali się rodzice uczniów oraz mieszkańcy Łowicza, którzy z wielkim zainteresowaniem obserwują rodzące się talenty artystyczne.

"Kręte drogi" Polski po odzyskaniu niepodległości oczami uczniów pijarskiej komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu