Księżak w półfinale

Koszykówka, Księżak półfinale - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 19/04/2012 02:53

Dzięki wygranej w trzecim spotkaniu z Inter Parts AZS UWM Olsztyn, Księżak znalazł się w półfinale grupy A. Podopieczni Cezarego Włuczyńskiego następny mecz zagrają z Franz Astoria Bydgoszcz.

Początek meczu, zapowiadał się na korzyść łowickiego zespołu. Po niespełna dwóch minutach Księżak prowadził z wynikiem 6:0. Do połowy pierwszej kwarty utrzymywał cztero-pięciopunktowe prowadzenie. Koszykarze z Olsztyna wykorzystali kolejne minuty na dogonienie Księżaka i zdobyciu przewagi trzech oczek. Ostatecznie pierwsze dziesięć minut zakończyło się prowadzeniem łowickiego zespołu 24:21.

W drugiej kwarcie dzięki dobrej grze Damiana Janiaka i Bartosza Włuczyńskiego, Księżak prowadził dziesięcioma punktami. Nie udało się utrzymać tej przewagi, po celnym rzucie za trzy Bartosza Włuczyńskiego był remis 44:44, ale dwie sekundy przed końcem rzut spod kosza wykonał Mariusz Olejko i stan rywalizacji wyniósł 44:46.

Trzecia kwarta tak jak poprzednie nie dawały wyraźnego zwycięscy tego spotkania. Natomiast ostatnie dziesięć minut, dzięki ogromnemu dopingowi łowickich kibiców, podopieczni Cezarego Włuczyńskiego dostali wiatru w żagle i zaczęli walczyć o każdy punkt. Zdobywając w czwartej kwarcie o dziewięć oczek więcej od rywali i ostatecznie wygrywając 93:82.

KS KSIĘŻAK Łowicz - Inter Parts AZS UWM Olsztyn 93:82 (24:21, 20:25, 20:16, 29:20)

Księżak: Bartosz Włuczyński 22, Tomasz Nogalski 19, Damian Janiak 15, Kacper Kromer 13, Rafał Wojciechowski 9, Krzysztof Rydlewski 8, Adam Rajkowski 4, Adam Gołuch 4, Maciej Siemieńczuk 0;
trener: Cezary Włuczyński

AZS: Marcin Kowalewski 35, Krzysztof Kawałek 13, Jacek Chojnacki 11, Jarosław Andrusiewicz 8, Paweł Śpica 7, Piotr Rosiński 4, Dorian Waldemar Bacławski 2, Mariusz Olejko 2, Karol Obarek 0;
trener: Rafał Kacprza