9°C bezchmurnie

Kto się spóźnia, a kto wychodzi wcześniej z obrad? Radni interpelują do burmistrza

Urząd Miejski, spóźnia wychodzi wcześniej obrad Radni interpelują burmistrza - zdjęcie, fotografia

Pięcioro miejskich radnych podpisało się pod interpelacją do burmistrza ws. prowadzenia ewidencji spóźnień i wcześniejszych wyjść z posiedzeń komisji oraz sesji Rady Miejskiej w Łowiczu.

Pismo trafiło do burmistrza Krzysztofa Kalińskiego na ostatniej sesji, która odbyła się 29 listopada. Pod interpelacją podpisali się przewodniczący czterech miejskich komisji: Krzysztof Olko (komisja gospodarcza i rozwoju miasta), Zofia Wielemborek (budżetu i finansów), Leszek Plichta (mieszkaniowa i socjalna), Krzysztof Janicki (rewizyjna) oraz wiceprzewodniczący komisji społecznej Krystian Cipiński.

Wspomniani samorządowcy chcą, aby pracownicy jednego z wydziałów ratusza, a dokładnie biura rady, prowadzili ewidencję spóźnień oraz wcześniejszych wyjść z posiedzeń komisji i sesji. - W ostatnim okresie nasiliło się wyraźne lekceważenie obowiązków radnego, jakim jest czynne uczestnictwo w komisjach i sesjach - czytamy w interpelacji. Jej autorzy są zdania, że mieszkańcy Łowicza powinni wiedzieć czy wybrany przez nich radny sumiennie wykonuje swoje obowiązki.

Spośród wszystkich przewodniczących komisji, pod interpelacją nie podpisała się jedynie radna Karina Sędkowska-Staszewska. - Jeśli chodzi o moją komisję, to fakt, że ktoś wcześniej wyjdzie czy trochę się spóźni, na pewno nie ma najmniejszego wpływu na to, co się dzieje w mieście - twierdzi szefowa komisji społecznej.

Jak tłumaczy, radni najczęściej zwalniają się z tej części posiedzenia, która poświęcona jest sprawom różnym, już po zaopiniowaniu projektów uchwał. - Często te same tematy poruszane są zresztą na kilku komisjach - zauważa. - Z kolei do podejmowania uchwał na sesji wymagane jest kworum, a nie obecność wszystkich radnych.

Przedstawicielka dzielnicy Nowe Miasto nie ukrywa, że jej samej zdarza się spóźnić na obrady. - Jesteśmy ludźmi, mamy rodziny i różne rzeczy mogą się wydarzyć - wyjaśnia. Zwraca też uwagę na to, że ostatnia sesja rady zakończyła się po godzinie 18, a poprzednia - po 22.

Kto się spóźnia, a kto wychodzi wcześniej z obrad? Radni interpelują do burmistrza komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2017-12-02 12:58:47

  To dopiero interpelacja osoby znnej z afery receptowej!

 • Do gość - niezalogowany 2017-12-02 13:41:37

  Co ma piernik do wiatraka ? Czyżby artykuł dotyczył między innymi Pana/Pani?

 • gość 2017-12-02 13:46:17

  Jak się Sędkowskiej coś nie podoba, to niech odda mandat i spada, jej obecność na obradach jest tak samo nieoceniona, jak obecność Jędrachowicza, który za palenie jana powinien dostać dyplom i odznaczenie.

 • Swojak - niezalogowany 2017-12-02 18:42:57

  Zabrać diety i niech robią za mikołaja jak im się nie chce siedzieć na sesjach czy komisjach.

 • gość 2017-12-02 18:57:07

  Dieta jest zwrotem za utracone zarobki jeśli radnemu zakład pracy potrąca wynagrodzenie za nieobecność z powodu pełnienia mandatu radnego więc pytanie brzmi Czy Osir Łowicz potrąca radnemu Olko wynagrodzenie w czasie gdy bywa on na komisjach i Sesjach Rady miejskiej, Czy Zofia Wielemborek traci częśc emertyury?

 • Andrzej - niezalogowany 2017-12-02 19:39:48

  No ta Olko Cipiński nie dość że na samorządowych dietkach i posadkach to się nie spóźniają bo nikt tego nie sprawdza , Wielemborkowa obskoczy i rade spółdzielcza i miejską - na emeryturze łwtwo - PIS jak tak bardzo chce zmian w ustawie samorządowej- to niech zmniejszy diety radnych do 10 procent minimalnego wynagrodzenia i tylko w przypadku że taki radny rzeczywiście sobie dietą rekompensuje utracone zarobki

 • Gość - niezalogowany 2017-12-02 19:46:00

  Do Andrzeja Podzielam twoje zdanie.

 • Gość - niezalogowany 2017-12-02 22:23:07

  Wieteska i olko pamiętajcie nigdy nie wali się we własne gniazdo. No siedzicie czasem dwie minuty dłużej na sesji od innych radnych i co przez te dwie minuty zrobiliście ? Jestem w szoku że za parę złotych człowiek tak nisko upada.

 • Gość - niezalogowany 2017-12-03 23:38:04

  Podobno radny Durka co z SLD sympatyzował teraz nowa koniunkturę poczuł i PiS popiera ? Pewnie niedługo ministrantem zostastanie ha ha ha

 • Gość - niezalogowany 2017-12-03 23:38:42

  Podobno radny Durka co z SLD sympatyzował teraz nowa koniunkturę poczuł i PiS popiera ? Pewnie niedługo ministrantem zostastanie ha ha ha

 • Paweł - niezalogowany 2017-12-04 06:48:59

  Magdalena Ogórek, ba nawet Leszek Miler i sporo ludzi którzy byli lub sympatyzowali z SLD z sympatią patrzy na dobre posunięcia obecnego rządu w Polsce to tak na marginesie. Radny Durka jak wiadomo startował z lokalnego komitetu a nie z list SLD więc, trolowski wpis jakiegoś pajacowatego gościa jest tak samo głupi jak jego autor. Po trzecie- Radny Durka nie siedzi na żadnej posadce w samorządzie anie nie jest emerytem- i z tego tytułu pobierają i wynagrodzenie i dietę radnych. Tak w ogóle - powinien być wprowadzony zakaz łączenia pracy w jednostkach samorządowych z mandatem radnego oraz pracy dla ich rodzin oraz zmniejszona dieta i wypłacana tylko za utracone zarobki

 • KochamPSL - niezalogowany 2017-12-04 09:06:02

  Tak naprawdę to ciekawie byłoby popatrzeć jak wyglądają sytuacje w okolicznych gminach i czyja rodzina gdzie pracuje!

 • Gość - niezalogowany 2017-12-04 10:17:04

  Prokurator stanu wojennego tez PiS popiera i demokracje zagryza ... Idąc tropem przedmówcy skoro Piotrowicz Miler i ta raczej salonu Barbi Ogórek to kiedy przyjdzie czas na SB eka Piotrowskiego ? A miało byc tak ideowo wręcz bym powiedział idealistycznie ! Ksiądz Popiełuszko ktory oddał życie za wolność i godność Polaków patrząc na to z góry w grobie sie przewraca !

 • gość 2017-12-04 11:14:37

  Nikt nie zmuszał radnych do kandydowania, wiedzieli z czym jest to związane. Gdyby któryś ze "zwykłych" ludzi spóźniał się do pracy lub wychodził wcześniej, to co powiedziałby szef??

 • Policzmy - niezalogowany 2017-12-04 12:15:40

  Radnych w takim mieście jak Łowicz wystarczyłoby góra 10 , byle mądrych ! A jakie to wartościowe ( poza pobieraniem prawie 2000 zł diety) wnoszą niektórzy nie wiem . Nie pamietam odnosząc sie juz do p. Durki jakiekolwiek pomysłu na lepsze miasto bardziej przyjazne mieszkańcom , ale takich radnych jest niestety większość !!! Powinna byc to absolutnie funkcja SPOŁECZNA !!!!

 • gość 2017-12-04 14:03:15

  a będąc radnym załatwiają całej rodzinie dobre posadki, kupują mieszkania dla dzieci - bo mają dodatkowo 2.ooozł. Zrobić to za symboliczne 500zł, ciekawe, ilu radnych będzie chętnych, aby coś robić dla idei

 • gość 2017-12-04 19:56:20

  Może w PIsie jest Pan Piotrowicz- ale ubecja , SB cja i ORMO dziś w Kod- popierani Przez Nowoczesną i PO- więc nie szargaj imieniem Świętego - Zresztą PIS PSL PO jedno zło- Niech żyją Narodowcy

 • Gość - niezalogowany 2017-12-04 22:38:26

  I Kryze i Jasinski ... a kim byli wujkowie twojego prezesa ...siepaczami Pileckiego !!!

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu