16°C mgła

Ł Festiwal powraca. Przedstawiamy wszystkich wykonawców

Kiedy: 2018-08-11 , godzina: 17:00 | Gdzie: Łowicki Ośrodek Kultury

Już 11 sierpnia na dziedzińcu Łowickiego Ośrodka Kultury oraz w klubie HopKultura odbędzie się kolejna edycja Ł Festiwalu. To już czwarta edycja imprezy. Na scenie zaprezentują się artyści muzyki alternatywnej.

To jednodniowe wydarzenie ma na celu pokazać szerszej publiczności muzykę, która nie ma szansy przebić się do mainstreamu. Na scenie nie zabraknie tym razem gitarowego brzmienia, zaprezentuje je duet Sorja Morja. O wizualizację zadba Sara Mora. Natomiast nowy projekt zaprezentuje znany już łowickiej publiczności duet Janka.

Tegoroczna edycja wydarzenia będzie najbogatszą pod względem zaproszonych gości. Na liście dziesięciu wyjątkowych wykonawców, na których promocję stawia tegoroczny festiwal, znaleźli się:

Mazut warszawski duet założony przez Pawła Starca i Michała Turowskiego. Ich działania to dużo kolorowych efektów, zabawkowy klawisz, stare radioodbiorniki, dyktafony, znalezione na śmieciach i zakupione na pchlich targach magnetofonowe taśmy, mikrofony, samplery, syntezatory, automaty perkusyjne i masa innych sprzętów. Mazut to działanie na pograniczu lo-fi acid techno, industrialu i szeroko pojętego hałasu. 

Syny to kolejny duet utworzony przez producenta 1988 oraz rapera Roberta Piernikowskiego. Zadebiutowali w 2015 roku wydaną w wytwórni Latarnia Records płytą “Orient”, którą mocno namieszali na polskiej scenie muzycznej, wywołując dyskusje i kontrowersje. Chłopaki od zwyczajnie niezwyczajnych poezji. Uważani powszechnie za
prymitywnych barbarzyńców, którzy ponad konstrukcje muzyczne czy tekstowe stawiają na klimat.

Tamten czyli Matt Brzeźny ma na swoim koncie dwa wydawnictwa płytowe w Oficynie Transatlantyk (Diamentowa Sutra, Trans Afryka 2) i występy w czołowych klubach w Polsce i za granicą - między innymi w Berlinie, Londynie i Brukseli. Jego sety didżejskie charakteryzują się subtelnością i eklektyzmem, łącząc muzykę afrykańską z nowoczesną
elektroniką i klasycznymi brzmieniami klubowymi.

Seltron 400 to projekt dedykowany bezkompromisowym formom muzyki tanecznej, który współtworzą dwaj producenci: SLG i Eltron John. Ich solowe dokonania są dobrze znane w kraju i za granicą. Jako duet sprytnie wyłamują się z dominujących muzycznych konwencji, tworząc unikatowe i ekstatyczne, acz nie pozbawione specyficznego poczucia humoru brzmienie.

Adam Repucha choć na swoim koncie ma jedynie kilka starych dem oraz wydany w ubiegłym roku "Lepszy świt", uznawany jest za jednego z najoryginalniejszych polskich songwriterów. W twórczości łączy ascetyczny folk z brzmieniami syntezatora. Wyróżnia go emocjonalny styl śpiewania oraz autorskie, nasycone wizyjną symboliką teksty, w których przewijają się motywy podróży, splecenia z naturą czy astronomii.

Charlie to polska DJ-ka urodzona w Berlinie, jest jedną z najbardziej aktywnych postaci w krakowskim „tanecznym podziemiu”. W swoich setach zaskakuje eklektyzmem. Często sięga po „kwasy”, electro z lat osiemdziesiątych oraz italo disco, lecz to nie wszystkie z jej ulubionych gatunków. Miała zaszczyt grać nie tylko w polskich klubach, ale i w znanych lokalach w Berlinie, Paryżu, Londynie czy w düsseldorfskim Salonie.

Sorja Morja to projekt muzyczny założony przez Ewę Sadowską i Szymona Lechowicza w 2013 roku. Przez kilka pierwszych lat duet pracował korespondencyjnie i publikował synth-popowe single. W 2017 roku nakładem Thin Man Records ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany „Sorja”, na którym grupa zaprezentowała nowe, oparte na gitarach brzmienie inspirowane minimalistycznym post-punkiem i ścieżkami dźwiękowymi gier jRPG.

Janka ten producencki duet tworzą Daniel Drumz i Hatti Vatti. Łączy ich m.in. miłość do sprzętu analogowego, samplingu i klasycznej klubowej estetyki, dubu oraz fascynacja latami 90-tymi. Podczas koncertów na żywo wykorzystują analogowy sprzęt, przez co każdy występ jest inny, gdyż zawsze pozostawiają dużo miejsca na improwizację 

Sincz czyli Andrzej Siniarski to polski DJ i producent z Warszawy, którego twórczość skupia się wokół gatunku house i techno. Jest polskim finalistą konkursu Burn Residency z 2014 roku oraz członkiem warszawskiego trio djskiego T2P. Rezydent warszawskiego klubu Smolna. Przełomowym momentem jego kariery był wyjazd na Ibizę w ramach wygranej w Burn Residency. 

Sara Mora związana z Łodzią artystka specjalizuje się w produkcji wizualizacji, teaserów, videoklipów.

Bilety dostępne są w sprzedaży stacjonarnej (kasa Kina Fenix) lub internetowej w cenie 30 zł.  
Wszelkie informacje odnośnie imprezy można śledzić na facebookowym profilu wydarzenia www.facebook.com/lfestiwal lub  oficjalnej stronie www.lfestiwal.pl 
Portal łowicz24.eu jest patronem medialnym wydarzenie.

Zdjęcia: materiały ŁOK

Ł Festiwal powraca. Przedstawiamy wszystkich wykonawców komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się