"Las o poranku" zwyciężył w konkursie fotograficznym

Konkursy, poranku zwyciężył konkursie fotograficznym - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 09/11/2016 13:27

30 prac autorstwa gimnazjalistów z powiatu łowickiego wzięło udział w Ekologicznym Konkursie Fotograficznym „Las w obiektywie”. Zwyciężyło zdjęcie porannego lasu wykonane przez Macieja Stachurskiego z Nowych Zdun.

 Celem konkursu było kształtowanie postawy szacunku do przyrody oraz odpowiedzialności za jej stan, wzbudzenie zainteresowania gimnazjalistów bogactwem przyrodniczego świata oraz rozwijanie aktywności twórczej młodzieży.

Trzyosobowa komisja w składzie Marcin Kober, Elżbieta Walichnowska i Aleksandra Przybylak oceniła 30 prac autorstwa uczniów szkół gimnazjalnych z terenu powiatu łowickiego. Jury zwracało szczególna uwagę na zgodność z tematem, pomysłowość, wartości artystyczne i estetyczne zdjęć.

Konkurs został rozstrzygnięty dziś, 9 listopada w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej. Pierwsze nagroda powędrowała do Macieja Stachurskiego, ucznia Gimnazjum Publicznego w Nowych Zdunach. Drugą nagrodę otrzymała Milena Szewczyk z Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łowiczu, zaś trzecią Julia Kobierzycka z Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Popowie.

Ponadto nagrodę specjalną otrzymał Maciej Stachurski. Jak przyznał Marcin Kober podczas dzisiejszego rozstrzygnięcia, jury zachwyciła fotografia lasu, wykonana w godzinach porannych. – Jest to nagroda dla osoby, której chciało się wstać rano i wykonać to zdjęcie. Widać, że nie jest ono doskonałe, robione mało profesjonalnym sprzętem, ale człowiek przez całe życie się uczy – mówił członek komisji.

Ponadto przyznano pięć wyróżnień. Trafiły one do Aleksandry Palos i Mileny Dudzińskiej z Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Popowie, Jagody Czułek z Gimnazjum w Łyszkowicach, Marty Wielemborek z Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół SRWWiO w Starym Waliszewie oraz Kamili Rybus z Gimnazjum Publicznego w Nowych Zdunach. Nagrodzonym uczniom gratulujemy!

"Las o poranku" zwyciężył w konkursie fotograficznym komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama