Lekcje muzealne i warsztaty „Mali muzykanci”

Warsztaty, Lekcje muzealne warsztaty „Mali muzykanci” - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 30/08/2019 15:26

Muzeum w Łowiczu w ramach zadania „Na łowicką nutę - nowe zajęcia edukacyjne w Muzeum w Łowiczu” zaprasza grupy szkolne do udziału w lekcjach muzealnych połączonych z warsztatami „Mali muzykanci”.

Projekt ma na celu popularyzację ważnego elementu kultury ludowej dawnego Księstwa Łowickiego, jakim jest muzyka ludowa i tradycje muzyczne regionu. W oparciu o posiadane muzealia, dokumenty, planowane są wydarzenia dla dzieci i młodzieży, rozszerzenie oferty edukacyjnej o lekcję muzealną „Mali muzykanci”, a w ramach podsumowania, koncert łowickiej muzyki ludowej połączony z potańcówką.

Tradycje muzyczne były w Księstwie Łowickim bardzo ważne, dlatego istotne jest zaprezentowanie ich szerszej publiczności. Dzięki wydaniu kart pracy do lekcji „Mali muzykanci” muzeum będzie mogło zaprezentować swoje zbiory oraz poszerzyć ofertę edukacyjną. Uzupełnienie lekcji muzealnych o pomoce dydaktyczne metody Montessori rozwinie ofertę edukacyjną o nowe materiały i metody pracy z dziećmi.

Zadanie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2019

Na zajęcia obowiązują zapisy: Dział Naukowy Muzeum w Łowiczu, tel. 46 837 39 28 wew. 36
 

Reklama

Lekcje muzealne i warsztaty „Mali muzykanci” komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama