Lekkoatleci Jedynki i Błyskawicy startowali w Aleksandrowie Łódzkim i Warszawie

Lekkoatletyka, Lekkoatleci Jedynki Błyskawicy startowali Aleksandrowie Łódzkim Warszawie - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 3
  • Fotka nr 1 z 3
  • Fotka nr 2 z 3
Portal lowicz24.eu 31/05/2019 12:38
Martyna Czekalska

Piątka zawodników UKS Jedynka Łowicz i UKS Błyskawica Domaniewice wzięła udział w ogólnopolskim mityngu w Aleksandrowie Łódzkim, a trzech miotaczy domaniewickiego klubu rywalizowało w zawodach w Warszawie. Zawody odbyły się 25 maja.

W Aleksandrowie Łódzkim najlepiej wypadła Bogumiła Czubik. Lekkoatletka łowickiej Jedynki zwyciężyła w konkursie pchnięcia kulą 3kg U18. Uczennica SP 1 w Łowiczu (PB 11,17 m) uzyskała wynik 11,06 m i sprawiła małą sensację, gdyż pokonała m.in. faworyzowaną Katarzynę Różańską (10,98 m) z MKL Łęczyca, siostrę Ewy Różańskiej, znanej z licznych bojów z Angeliką Woźniak najlepszej polskiej miotaczki wśród juniorek. W konkursie wystartowały cztery zawodniczki.

W konkursie pchnięcia kulą 2kg U14 drugie miejsce zajęła inna reprezentantka Jedynki, Jagoda Wójcik (PB 9,24 m). 13-latka wynikiem 10,05 m ustanowiła nowy rekord życiowy. - To rezultat na wysokim poziomie krajowym, pozwalający na osiąganie przez Jagodę wyników podobnych do tych, jakie osiąga jej utytułowana starsza siostra Malina - cieszy się trener Waldemar Kret.

Z kolei w konkursie skoku o tyczce szóste miejsce w gronie sześciu zawodniczek zajęła Małgorzata Jakóbiec, która pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2,40 m. Trener Mieczysław Szymajda występ ten ocenia jednak pozytywnie, gdyż Małgosia cały czas utrzymuje poziom zbliżony do swojego aktualnego rekordu życiowego wynoszącego 2,50 m.

Drugie miejsce w konkursie skoku w dal zajął inny zawodnik Błyskawicy, Tomasz Wieteska. Uczeń II LO w Łowiczu osiągnął wynik 6,21 m (w. +0,4 m/s). W konkursie wzięło udział siedemnastu zawodników. Nowy rekord życiowy w tej samej konkurencji ustanowiła Paulina Pakuła (PB 4,34 m), która z wynikiem 4,65 m (w. -0,4 m/s) zajęła siódme miejsce w gronie trzynastu zawodniczek.

Tego samego dnia na rzutni Skry Warszawa odbyły się konkursy rzutu młotem rozgrywane w ramach Otwartych Mistrzostw Warszawy U18 i U20. Wzięła w nich udział trójka miotaczy z Domaniewic.

W kategorii wiekowej U18 (waga młota 5 kg), gdzie na starcie pojawiło się siedmiu zawodników, bardzo dobrze spisał się Michał Bryk (PB 53,53 m), który z rezultatem 53,27 m zajął pierwsze miejsce w konkursie. Drugi z podopiecznych Mieczysława Szymajdy Paweł Siatkowski (PB 40,78 m) z rezultatem 41,67 m ustanowił rekord życiowy zajmując piąte miejsce.

W rywalizacji miotaczy w kategorii wiekowej U20 (waga młota 6kg) w konkursie wystartowało dwóch zawodników. Jan Gabryelczyk (PB 48,68 m) i brązowy medalista Mistrzostw Europy U18 Tomasz Ratajczyk ze Zduńskiej Woli (PB 62,44 m). Jak się okazało faworyt konkursu spalił wszystkie próby. Tym samym zwycięzcą został zawodnik Błyskawicy, który osiągnął wynik 42,83 m.

Lekkoatleci Jedynki i Błyskawicy startowali w Aleksandrowie Łódzkim i Warszawie komentarze opinie