Łódzkie: na jakich liniach zostaną uruchomione połączenia autobusowe?

Gospodarka, Łódzkie jakich liniach zostaną uruchomione połączenia autobusowe - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 22/08/2019 11:04
Martyna Czekalska

Wojewoda łódzki Zbigniew Rau pozytywnie rozpatrzył wnioski złożone przez jednostki samorządu terytorialnego o objęcie dopłatą 92 linii autobusowych. Jakie połączenia zostaną uruchomione w powiecie łowickim?

Briefing prasowy z udziałem wojewody Zbigniewa Raua, którego tematem były przywracane połączenia autobusowe w regionie, odbył się 20 sierpnia w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim.

- Do wojewody łódzkiego wpłynęły 22 wnioski o objęcie dopłatą 92 linii autobusowych. Samorządy wnioskowały o uruchomienie 92 linii o długości 3 635,25 km, w ramach których zakładają funkcjonowanie 3028 przystanków - czytamy na stronie internetowej ŁUW. Do końca 2019 roku na wszystkich liniach planuje się wykonanie 62 tys. kursów.

Na wniosek gmin uruchomione zostaną 34 linie o długości 930 km. Wśród nich połączenie na trasie Parma – Placencja – Zielkowice – Łowicz, o które wnioskowała gmina Łowicz.

Powiaty ubiegały się o uruchomienie 29 linii o długości 1 067,5 km. Władze powiatu łowickiego starały się o utworzenie lub utrzymanie istniejących połączeń autobusowych na trasach: Łowicz – Borówek – Łowicz, Łowicz – Zduny – Łowicz, Łowicz Urzecze – Zduny – Łowicz, Łowicz – Kocierzew Południowy oraz Łowicz – Konstantynów.

Z kolei Urząd Marszałkowski w Łodzi wnioskował o utworzenie 29 linii o długości 1 637,5 km, w tym połączeń na trasach: Skierniewice – Łyszkowice – Łowicz oraz Skierniewice – Łowicz – Kiernozia.

Jak czytamy na stronie internetowej Ministerstwa Infrastruktury, maksymalny limit wydatków z budżetu państwa przeznaczonych na dofinansowanie Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w 2019 r. wyniesie 300 mln zł, a w latach kolejnych – 800 mln zł.

W województwie łódzkim w tym roku do podziału było ponad 15,5 mln zł.

Dopłata w wysokości nie wyższej niż 1 zł do 1 wozokilometra będzie obowiązywała do końca 2021 r. W kolejnych latach dopłata będzie ustalana w kwocie nie wyższej niż 0,80 zł do 1 wozokilometra.

Lista wszystkich połączeń tutaj.

Fot. Łódzki Urząd Wojewódzki

Reklama

Łódzkie: na jakich liniach zostaną uruchomione połączenia autobusowe? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama