Łowiccy lekkoatleci przygotowują się do sezonu halowego

Lekkoatletyka, Łowiccy lekkoatleci przygotowują sezonu halowego - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 17/11/2019 15:36
Mirka Czubak

Łowiccy lekkoatleci po okresie przejściowym, przystąpili do intensywnych treningów, które są przygotowaniem do zbliżającego się sezonu startów halowych jak i wsparciem formy na dalsze występy czekające w2020 roku. Sportowcy realizują treningi w klubach, a także na obozach sportowych.

Z zawodników UKS Błyskawica trenowanych przez Mieczysława Szymajdę, wymieniony szkoleniowiec uwagę koncentruje na dwójce, przygotowującej się do lutowych Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 - Jakubie Pająku (U20) i Julii Perzyńskiej (U18).

 - Oboje przygotowują się w Domaniewicach. Cieszę się, bo ćwiczą sumiennie. Czynią postępy. Kuba w skoku wzwyż osiągnął taką dyspozycję, że bez problemu powinien uporać się z wysokością 210 cm. Powinno to wystarczyć aby wrócić z Torunia ze złotym medalem. Plany nasze wybiegają jednak dalej. W lipcu w Kenii odbędą się Mistrzostwa Świata U20. Aby tam pojechać trzeba uzyskać minimum 216 cm. Wynik ten jest w zasięgu Kuby. Myślę, że jego start na tej imprezie jest realny. Odnośnie Julki plany mamy inne. W jej przypadku koncentrujemy się w tej chwili na HMP U18 gdzie Julka wystartuje w wieloboju, w którym czyni systematyczne postępy. Zakładam, że zajmie miejsce w pierwszej ósemce. Będzie to dla niej sukcesem" - powiedział Mieczysław Szymajda.

Z zawodników trenowanych przez Stanisława Znyka za niespełna trzy miesiące w Halowych Mistrzostwach Polski U20 na starcie pojawią się reprezentujący UKS Błyskawice - Tomasz Wieteska i startujący w barwach UKS GOK Zduny - Mateusz Kubica. Oprócz treningów w Łowiczu i Zdunach obaj część przygotowań realizowali na obozie, który odbył się w Jagniątkowie.

- Obóz trwał w dniach 02-10.11.2019 r. Tomasz i Mateusz wykonywali na nim treningi pod okiem trenera Kadry Narodowej PZLA Łukasza Mantyka. Realizowali je na terenie Karkonowskiego Parku Narodowego jak i w ośrodku w którym przebywali. Założenia treningowe zrealizowali w 100 procentach. Treningi odbywały się na wysokim poziomie. Trener Mantyk jest świetnym fachowcem czego potwierdzeniem jest to, iż jest jednym z trenerów, któremu powierzono przygotowywanie naszych sprinterów pod kątem ew. startu w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio - powiedział Stanisław Znyk. - Odnośnie Mateusza powiem, iż jego celem w HMP będzie pobicie rekordu życiowego w biegu na 200m. W przypadku Tomka obecnie nie zastanawiam się jakie ew. sukcesy może osiągnąć w sezonie halowym jak też nie myślę o jego ew. osiągnięciach w sezonie letnim. Skupiamy się na pracy. Jeżeli najbliższy okres treningowy upłynie bez urazów, przeziębień i uda się zrealizować to co sobie założyliśmy będzie szansa na występy Tomka odpowiadające jego możliwością - dodaje trener

Warto wspomnieć, że 16 listopada w hali AZS-u Łódź odbyły się coroczne testy selekcyjne Zaplecza Kadry Narodowej, na których przedstawiciele PZLA sprawdzali predyspozycje poszczególnych zawodników do szkolenia na szczeblu centralnym. Z wymienionej czwórki lekkoatletów w testach uczestniczył Tomasz Wieteska.

- Tomek poddany był badaniom przeprowadzanym przez przedstawicieli Instytutu Sportu. Brał udział również w sprawdzianach mających dokonać oceny jego zdolności motorycznych. W biegu na 60 m uzyskał wynik 7.09 dochodząc do najwyższej prędkości 36,5 km/h. W skoku w dal z miejsca 2.86 m natomiast w rzucie piłką lekarską oburącz uzyskał wynik 15.70 m Uzyskane wyniki na obecnym etapie przygotowań można ocenić jako pozytywne - powiedział jego trener Stanisław Znyk.

Foto: S. Znyk

Łowiccy lekkoatleci przygotowują się do sezonu halowego komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-11-17 16:10:35

  Serio, kogoś to interesuje?!

 • gość 2019-11-17 16:54:41

  Julcia młot na hali ?

 • Gość - niezalogowany 2019-11-17 19:26:04

  Cie nie interesuje nie czytaj. Wszystko ci cały czas przeszkadza. Jak nie mocarze to miss Polonia. Po co w ogòle wchodzisz na ten portal

 • gość 2019-11-18 13:10:56

  Jak najbardziej powinno się promować takich ludzi!. Dzieciaki powinni brać przykład i poznawać alternatywy na fajne zagospodarowanie czasu poza szkolnego. SUPER!

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama