6°C lekkie zachmurzenie

Łowicka Pętla kolarska uczci 79. rocznicę Bitwy nad Bzurą

Kiedy: 2018-09-09 , godzina: 08:30 | Gdzie: Łowicz

Kolarstwo, Łowicka Pętla kolarska uczci rocznicę Bitwy Bzurą - zdjęcie, fotografia

Klub Kolarski Łowicz zaprasza pasjonatów kolarstwa szosowego na wspólną przejażdżkę śladami Bitwy nad Bzurą. Pętla Łowicka – czyli wspólny trening z historią w tle organizowany jest już po raz czwarty.

Już w najbliższą niedzielę (9 września) dla uczczenia 79. rocznicy Bitwy nad Bzurą, odbędzie się Pętla Łowicka 2018. Start zaplanowano o godzinie 9:00 ze Starego Rynku w Łowiczu. Tradycyjnie pół godziny wcześniej Restauracja Powroty przygotuje dla uczestników słodki poczęstunek.

Trasa w tym roku liczy 143 kilometry i odbiega trochę od tras z poprzednich lat. Zmiany wynikają z remontu drogi DW 703 w okolicy Bielaw. Mimo to pokrywa się ona z terenem działań obronnych we wrześniu 1939 roku. Kolarze odwiedzą m.in. Sobotę, Łęczycę oraz Kutno.

Niespodzianką jest poczęstunek w ramach kutnowskiego Święta Róży. Podczas krótkiego przystanku na uczestników Pętli Łowickiej będą czekać pączki, na które zaprasza Miasto Kutno.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, jedynym warunkiem jest dobry humor i równy rytm jazdy (tempo 30-33 km/h). Pętla Łowicka  to wydarzenie, która na stałe wpisało się w kalendarz kolarskich imprez i gromadzi nie tylko amatorów  kolarstwa z okolic Łowicza, ale również z Łodzi i Warszawy.

Mapka z zaznaczoną trasą:https://www.strava.com/routes/15251348

Łowicka Pętla kolarska uczci 79. rocznicę Bitwy nad Bzurą komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.