Łowicka podstrefa ŁSSE powiększona o blisko 20 ha

Inwestycje, Łowicka podstrefa ŁSSE powiększona blisko - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 15/12/2016 11:50

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna obejmuje już obszar 1416 hektarów. Z początkiem grudnia do łowickiej podstrefy dołączył teren zakładu Agros Nova, wchodzący w skład Grupy Maspex Wadowice oraz grunty przy ul. Małszyce.

 W lipcu ubiegłego roku Grupa Maspex Wadowice stała się właścicielem łowickiego zakładu Agros Nova. Kilka miesięcy później międzynarodowy koncern spożywczy z Wadowic wydał komunikat o planowanej na najbliższe lata gigantycznej inwestycji, która polegać ma na budowie zakładu produkcyjnego z nowoczesnymi liniami produkcyjnymi oraz zautomatyzowanego centrum logistycznego przy ul. Sikorskiego. Przedstawiciele spółki zainteresowani są także rozbudową zaplecza dla przetwórstwa owoców i warzyw.

W związku z planami rozbudowy zakładu w Łowiczu, Grupa Maspex Wadowice zwróciła się do władz miasta z wnioskiem o włączenie 16 ha terenów Agros Nova do łowickiej podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W październiku Rada Miejska przychyliła się do wniosku, pozytywnie opiniując uchwałę w tej sprawie.

Zgoda miejskich samorządowców była niezbędna, aby wniosek Grupy MW pozytywnie został rozpatrzony w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a tym samym 16 ha terenów dołączyło do łódzkiej strefy.

Marek Michalik, prezes ŁSSE na początku grudnia ogłosił, że strefa rozszerzyła się o kolejne tereny inwestycyjne. W gronie firm znalazł się ZPOW Agros Nova Sp. z o.o. Do łowickiej podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej włączone zostały także grunty przy ulicy Małszyce. Jest to blisko 4 hektary gruntów zlokalizowanych między ulicą Strzelecką, a wspomnianą ul. Małszyce.

- Po wielu miesiącach starań tereny przy ulicy Małszyce zostały włączone do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - przyznał burmistrz Kaliński, gratulując jednocześnie grupie Maspex Wadowice.

 

Fot. Archiwum prywatne Krzysztofa Kalińskiego

Łowicka podstrefa ŁSSE powiększona o blisko 20 ha komentarze opinie

  • JOZEF - niezalogowany 2016-12-16 17:15:40

    BURMISTRZU jak bedzie tak jak w Kutnie ze ludzie dostaną sie do pracy przez agencje, to PANU wyborcy podziękuja za PANA rządy i karmienie ŁOWICZAN folkrorem.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama