13°C lekkie zachmurzenie

Łowicka rada odrzuciła skargę na działalność burmistrza

Urząd Miejski, Łowicka odrzuciła skargę działalność burmistrza - zdjęcie, fotografia

Mieszkaniec bloku przy ul. Bolimowskiej w Łowiczu poskarżył się wojewodzie łódzkiemu na działalność burmistrza Krzysztofa Kalińskiego. Skarga została przekazana łowickiej Radzie Miejskiej, która odrzuciła ją jednogłośnie.

Skarga dotyczy ruchu ciężkich pojazdów na ul. Nieborowskiej. Jak wskazuje skarżący, ciężarówki od kwietnia ubiegłego roku rozjeżdżają ulicę przebiegającą przez łowickie osiedle. Wzmożony ruch tirów związany jest z modernizacją linii kolejowej E-20. Mieszkańcy okolicy już wcześniej protestowali przeciwko ciężarówkom. Pisaliśmy o tym tutaj.

Zdaniem mieszkańca Zatorza decyzja o umożliwieniu przejazdu ciężkim pojazdom ul. Nieborowską jest „wysoce niezrozumiała i nierozważna”. Jak podnosi w skardze, dojazd na tereny kolejowe istnieje od ul. Dworcowej, tymczasem ciężarówki poruszają się również ul. Nieborowską, co, jak twierdzi skarżący, doprowadziło do gwałtownego pogorszenia stanu technicznego ulicy, która „rozpada się w oczach”.

Łowiczanin obawia się, że w następstwie prowadzonej inwestycji w przyszłości może dojść do poważnej katastrofy budowlanej. - Okazało się, iż część budynku bloku A (przy ul. Bolimowskiej 14/18A - przyp. red.) po prostu zaczyna osiadać na fundamentach i pojawiają się na elewacji złowrogie spękania wzdłuż jego części konstrukcyjnej - podnosi pan Robert. Domaga się natychmiastowego wstrzymania ruchu ciężkich pojazdów oraz naprawy ul. Nieborowskiej na całej długości.

- Doprawdy rzeczą niebywałą i niespotykaną jest, aby wciąż w XXI wieku w cywilizowanym kraju UE tak niepoważnie prowadzić kilkumilionową inwestycję. Gdzie żeby móc w jednym miejscu zbudować - to trzeba w drugim zniszczyć i zrujnować? - pyta się mieszkaniec Łowicza i zarzuca burmistrzowi świadome niszczenie mienia publicznego poprzez jego niewłaściwe użytkowanie.

Rada Miejska w Łowiczu jednogłośnie uznała skargę za bezzasadną. W uzasadnieniu do uchwały burmistrz Krzysztof Kaliński przyznaje, że w pierwszym etapie prac rzeczywiście ruch pojazdów był duży. - Obecnie hałas jest mniejszy i na pewno nie taki przenikliwy i nieprzyjemny dla ucha, a ruch samochodów ciężarowych znacząco się zmniejszył - twierdzi włodarz Łowicza.

- Twierdzenie o braku zainteresowania stanem technicznym ulicy oraz o świadomym niszczeniu mienia publicznego jest nieuprawnione i niesprawiedliwe, ponieważ każdemu inwestorowi miasto ma obowiązek udostępnienia dojazdu do jego posesji - czytamy w uzasadnieniu do uchwały łowickich radnych. Po zakończeniu inwestycji ulica ma zostać odtworzona.

W ratuszu nie zgadzają się z twierdzeniem,  że ruch samochodów ciężarowych ma wpływ na konstrukcję bloku położonego przy ul. Bolimowskiej 14/18A. - Zarządza nieruchomości nie zgłaszał żadnych problemów z występowaniem zagrożeń dla budynku, a także nie przedstawił żadnych dokumentów, które by świadczyły o nieprawidłowościach powstałych w budynku – wyjaśnia burmistrz.

Łowicka rada odrzuciła skargę na działalność burmistrza komentarze opinie

  • gość 2018-04-13 16:22:20

    D du*ie mu się rozpada blok i ulica. Brawo za decyzje odrzucenia, modernizacja musi być, wiadukt, droga Łowicz ma się rozwijać

  • Gość - niezalogowany 2018-04-13 18:19:13

    Badziewie kupił to mu się rozsypuje i pęka

  • gość 2018-04-13 23:29:52

    "Złowrogie spękania" - hit.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.