27°C bezchmurnie

Łowicki marsz nordic walking

Już po raz trzeci członkowie Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprosili łowiczan do wspólnego spaceru z kijkami. Seniorzy spotkali się w parku Błonie w ostatnią sobotę (12 maja).

Nordic walking to popularna forma rekreacji, która przywędrowała do Polski z Finlandii. Do uprawiania tej aktywności nie potrzeba wiele, właściwie jedynie kijków i wygodnych butów.

W trzecim marszu organizowanym przez Łowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku wzięło udział około 40 osób, głównie seniorzy. Zajęcia nordic walking są jedną z propozycji programowych ŁUTW. Miłośnicy spacerów z kijkami spotykają się raz w tygodniu w Lasku Miejskim. Tym razem wybrali się na przechadzkę wzdłuż rzeki Bzury, z parku Błonie w kierunku Maurzyc.

Wielu spacerowiczów systematycznie umawia się na piesze wyprawy. - Spacerujemy dwa razy w tygodniu - mówi Jolanta Posłuszna z Łowicza. Jak podkreśla, podczas marszu pracuje całe ciało, ale ważne by pamiętać o technice. - Ludzie różnie chodzą. Czasem wleką te kije za sobą i można zrobić sobie krzywdę - tłumaczy Urszula Zdziarska. - Kijki mają pomagać, tak jak w nartach - dodaje Sławomir Pawlina.

Tuż przed marszem prezes ŁUTW Bożena Wójt i burmistrz Krzysztof Kaliński zasadzili drzewko w parku Błonie dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Spacer poprzedziła krótka rozgrzewka. Po marszu, podczas pikniku europejskiego na muszli koncertowej, nagrodzono najmłodszego i najstarszego uczestnika, czyli Antoniego Rudnickiego i Mariannę Politowicz.

A już w najbliższy weekend reprezentanci łowickiego stowarzyszenia wezmą udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Łowicz reprezentować będzie 25-osobowa ekipa.

Łowicki marsz nordic walking komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się