Łowicki Salon Sztuki stawia na projekty artystyczne i promocję młodych artystów

Stowarzyszenia, Łowicki Salon Sztuki stawia projekty artystyczne promocję młodych artystów - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 23/07/2019 13:19
Martyna Czekalska

Łowicki Salon Sztuki to organizacja non profit, która powstała na początku lipca z inicjatywy utalentowanego klarnecisty Dominika Domińczaka. Czym będzie zajmować się nowo powołane stowarzyszenie?

Jak czytamy na Facebooku Łowickiego Salonu Sztuki, głównym celem stowarzyszenia jest stworzenie platformy niezależnych przedsięwzięć artystycznych potrzebnych dla rozwoju życia kulturalnego Łowicza i okolic. Działalność stowarzyszenia będzie skupiać się wokół organizacji wydarzeń artystycznych, edukacji, a także promocji i pomocy w rozwoju kariery młodych artystów, zwłaszcza tych związanych z Łowiczem.

- Jesteśmy otwarci na współpracę z innymi osobami, ośrodkami i instytucjami po to, aby móc tworzyć nowe i wartościowe wydarzenia artystyczne w naszym mieście – deklaruje Dominik Domińczak.

Pierwszym wydarzeniem, na które zaprasza Łowicki Salon Sztuki, będzie występ studentów Studium Aktorskiego przy Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie. Aktorzy zaprezentują  w Łowickim Ośrodku Kultury komedię klasyczną pt. „Śluby panieńskie” Aleksandra Fredry. Spektakl zaplanowano na 30 sierpnia.

Kolejnym przedsięwzięciem będzie koncert plenerowy zespołu ALDO DUO w składzie Aleksander Stachowski (akordeon) i Dominik Domińczak (klarnet), który odbędzie się 1 września w parku Błonie. Duet wykona lekki i zróżnicowany program, czerpiąc z różnych stylów muzycznych.

W ramach projektu „Od Was dla Was” realizowanego przez Łowicki Ośrodek Kultury i dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Łowicki Salon Sztuki stawia na projekty artystyczne i promocję młodych artystów komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama