Szpital i opieka społeczna, Łowicki szpital - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 02/10/2019 09:53

Wczoraj, 1 października w szpitalu w Łowiczu zagościła ekipa TVN. Dziennikarze tej stacji zainteresowali się tematem stypendiów, ufundowanym studentom VI roku medycyny przez powiat łowicki, którzy po zdobyciu dyplomu podejmą pracę w naszym szpitalu na co najmniej 3 lata.

Podając za stacją TVN - Liczba lekarzy jest wystarczająca tylko wtedy, kiedy nie ma urlopów i nikt nie choruje - mówi dyrekcja szpitala w Łowiczu. Potrzeba więc rąk do pracy, a w poszukiwaniach ma pomóc program opracowany razem ze starostwem. Student medycyny dostanie stypendium, o ile po studiach nie wyjedzie z Łowicza.

- Wystarczy, że ktoś idzie na urlop, albo na zwolnienie lekarskie i zaczynają się problemy - mówi Urszula Kapusta-Tymoshchuk, dyrektor placówki.

Dlatego szpital, razem ze starostwem powiatowym opracował plan ściągnięcia przynajmniej dwóch studentów szóstego roku medycyny, którym powiat chce przyznać stypendium w wysokości 2.000 zł brutto. Będzie ono wypłacane przez 12 miesięcy – od 1 października tego roku do 30 września 2020 r. Warunkiem przystąpienia do programu jest deklaracja, że po zakończeniu studiów lekarz pozostanie pracownikiem szpitala w Łowiczu przez co najmniej trzy lata.

- Mamy nadzieję, że studenci się zgłoszą. I nie chodzi mi tu tylko o dodatkowe pieniądze. W małym szpitalu młody lekarz będzie miał większe możliwości podejmowania decyzji, niż w dużych ośrodkach leczniczych - podkreśla dr Sobieraj.

Termin zgłaszania kandydatów upływa w piątek, 4 października. W poniedziałek, 7 października komisja stypendialna przeprowadzi z nimi rozmowy, których wynik będzie znany do 9 października.

Źródło:TVN24

Łowicki szpital w TVN komentarze opinie

 • Budka z PO w TVP manipuluje - niezalogowany 2019-10-02 19:10:16

  Partia Oszustów, cóż można się PO niej spodziewać.
  Ohydne w tym jest, że POsługuje się manipulacją a wręcz kłamstwem ale również, że wykorzystuje cierpienie niewinnych dzieci, żeruje na najniższych instynktach i to jest w tym najbardziej obrzydliwe.

  Do czego oni gotowi są jeszcze POsunąć?

  Idźmy na wybory i 13 października wystawmy Partii Oszustów RACHUNEK !!!

 • łżesz jak PiS - niezalogowany 2019-10-03 00:01:04

  Do matołka powyżej, to TVPiS manipuluje i kłamie. Okazało się że faktycznie temu dziecku się nie należy refundacja i tyle rodzice musieli zapłacić. A przez ponad 3 lata takie sumy musieli płacić wszyscy, bo PiS zabrał jednym by oddać w 500+ innym (oraz swoim z nawiązką). Takie to jest to prawo i sprawiedliwość, dla wybranych.

 • gościu - niezalogowany 2019-10-03 09:37:56

  Popieram, pis to partia złodziei i komuchów co doprowadzą Polskę do stanu w jakim znajduje się Wenezuela. Każda osoba głosująca w najbliższych wyborach na pis gwałci i okrada nasze piękne państwo!

 • gość 2019-10-03 12:54:35

  TAKŻE APELUJĘ, IDŹMY DO WYBORÓW I WYSTAWMY RACHUNEK AKTUALNIE RZĄDZĄCEJ W POLSCE PARTII (SEKCIE) OSZUSTÓW I KŁAMCÓW.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-04 07:55:17

  Pobijcie się matoly. W słusznej sprawie oczywiście. Wojna popis. Puste łby.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-05 00:16:18

  gdyby wybory miały coś zmienić byłyby zakazane, i jeszcze to: "nie ważne kto zdobędzie najwięcej glosow ważne kto liczy glosy Jozef Stalin! Wybory nic nie zmienia...

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama