27°C bezchmurnie

Łowickie: kompletnie pijany 49-latek za kierownicą volkswagena

Wypadki i kolizje, Łowickie kompletnie pijany latek kierownicą volkswagena - zdjęcie, fotografia

Do dwóch lat więzienia grozi 49-letniemu mieszkańcowi Skierniewic, który prowadził auto pod wpływem alkoholu i doprowadził do kolizji drogowej w Bełchowie (gmina Nieborów).

Do zdarzenia doszło wczoraj (14 maja) około godziny 21 na drodze krajowej nr 70. Policjanci ustalili, że kierujący volkswagenem golfem 49-letni mieszkaniec Skierniewic na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i zjechał do rowu, uderzając w skarpę.

Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. - Badanie wykazało aż 2,6 promila alkoholu w organizmie - informuje rzecznik prasowy łowickiej policji podkom. Urszula Szymczak. Pijany kierowca nie wymagał hospitalizacji.

49-letni skierniewiczanin stracił już prawo jazdy. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

- To kolejny nietrzeźwy ujawniony w ostatnich dniach - dodaje podkom. Szymczak. Mimo wielu policyjnych apeli na drogę wciąż wyjeżdżają nietrzeźwi kierowcy. Alkohol utrudnia realną ocenę sytuacji i obniża koncentrację. Wielokrotnie doprowadził do tragedii.

W poniedziałkowy poranek policjanci z łowickiej drogówki ponownie przeprowadzili kontrole w stanu trzeźwości kierujących. W krótkim czasie przebadali ponad 60 kierowców. Wszyscy byli trzeźwi.

 

Łowickie: kompletnie pijany 49-latek za kierownicą volkswagena komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się