13°C bezchmurnie

Łowickie: pijani kierowcy na drogach. Rekordzista miał 2,6 promila

Kronika policyjna, Łowickie pijani kierowcy drogach Rekordzista miał promila - zdjęcie, fotografia

Policjanci z łowickiej drogówki wyeliminowali w ostatni weekend (6-7 października) dwóch nietrzeźwych kierowców. Aż 2,6 promila alkoholu miał 36-letni kierowca forda zatrzymany w Nieborowie. Co więcej, mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania.

Pierwszy z nietrzeźwych kierowców wpadł w Łyszkowicach w sobotę (6 października) po godzinie 18. Podczas rutynowej kontroli drogowej funkcjonariusze zatrzymali forda transita, którym kierował 38-letni mieszkaniec Łowicza. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że łowiczanin ma 2,1 promila alkoholu w organizmie.

Jeszcze „lepszy” wynik badania na obecność alkoholu miał 36-letni kierowca forda mondeo, zatrzymany wczoraj (7 października) po godzinie 17 w Nieborowie. Mieszkaniec powiatu łowickiego miał 2,6 promila. Jakby tego było mało, 36-latek wsiadł za kierownicę, mimo że nie posiada uprawnień do kierowania.

- Dwaj amatorzy jazdy „na podwójnym gazie” odpowiedzą teraz za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności - informuje podkom. Urszula Szymczak, rzecznik prasowy KPP w Łowiczu.

36-latkowi za jazdę bez uprawnień grozi również kara grzywny.

Łowickie: pijani kierowcy na drogach. Rekordzista miał 2,6 promila komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu