18°C bezchmurnie

Łowickie: pijany 52-latek pojechał autem po wódkę. Policjantka zabrała mu kluczyki

Kronika policyjna, Łowickie pijany latek pojechał autem wódkę Policjantka zabrała kluczyki - zdjęcie, fotografia

Funkcjonariuszka łowickiej policji uniemożliwiła dalszą jazdę samochodem pijanemu kierowcy. Kobieta zabrała kluczyki od auta, którym kierował 52-latek. Jak się okazało, mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło wczoraj (12 czerwca) przed godziną 19 na jednej ze stacji paliw w gminie Zduny. Policjantka wracała do domu do służbie. Gdy tankowała auto zauważyła, jak na stację zajechało audi. Jego kierowca wysiadł z auta, zostawiając pojazd z włączonym silnikiem. Chwiejnym krokiem wszedł do sklepu, by kupić wódkę.

- Policjantka podejrzewając, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu, wyciągnęła kluczyki ze stacyjki audi, informując, że jest funkcjonariuszką, a następnie poprosiła sprzedawczynię o wezwanie policji - relacjonuje podkom. Urszula Szymczak, rzecznik prasowy łowickiej policji.

Wysłani na miejsce policjanci z drogówki ustalili, że kierowcą jest 52-letni mieszkaniec powiatu łowickiego. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 2,2 promila alkoholu w organizmie.

- Mężczyzna stracił prawo jazdy, a dodatkowo grozi mu kara do 2 lat więzienia - dodaje Szymczak.

Łowickie: pijany 52-latek pojechał autem po wódkę. Policjantka zabrała mu kluczyki komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się