13°C bezchmurnie

Łowickie szkoły ponownie w rankingu Perspektyw

Edukacja, Łowickie szkoły ponownie rankingu Perspektyw - zdjęcie, fotografia

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 RCKUiP, Zespół Szkół Rolniczych im. Jadwigi Dziubińskiej oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 znalazły się w rankingu Perspektyw wśród najlepszych polskich techników. Z kolei do zestawienia najlepszych ogólniaków po raz kolejny trafiły Pijarskie Liceum Ogólnokształcące oraz I Liceum Ogólnokształcące im. J. Chełmońskiego.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy po raz 20. przygotowała ranking pięciuset najlepszych liceów i trzystu najlepszych techników w kraju.

Relację zacząć należy od Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu, które to znalazło się na 33. miejscu w rankingu, otrzymując jednocześnie miano „Złotej szkoły”. Placówka z Blichu awansowała o 205 oczek w stosunku do roku biegłego, kiedy to znalazła się na 238. miejscu. Łowicka ponadgimnazjalna „Dwójka” jest trzecim najlepszym technikum w województwie łódzkim.

- Tegoroczny ranking to bardzo wielki sukces, wieńczący moją 5-letnią dyrektorską kadencję w ZSP nr 2 – powiedziała nam Maria Laska. Dyrektor placówki na Blichu w rozmowie z L24 zaznaczyła, że cała społeczność szkolna przez lata sumiennie pracowała, by najpierw otrzymać w rankingu brązowe tarcze, srebrne, aż sięgnąć po złotą.

- To wspólny sukces nauczycieli, wychowawców, uczniów, a nawet pracowników administracji, którzy dbają o dobre warunki do nauki. Wpływa na to także nowoczesny sprzęt, w który cały czas się doposażamy, realizowane projekty unijne oraz podejście pedagogów do pracy – dodała Maria Laska.

Niewiele niżej, bo na 48. pozycji znalazł się Zespół Szkół Rolniczych im. Jadwigi Dziubińskiej w Zduńskiej Dąbrowie. Placówka rolnicza odnotowała spadek o 29 miejsc, jednak miejsce pozwoliło jej otrzymać „Złotą tarczę”. Do rankingu powrócił Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Wł. Grabskiego, który to uplasował się na 142. miejscu, zyskując miano „Srebrnej szkoły”. Dwie ostatnie placówki znalazły się w rankingu najlepszych techników w województwie, zajmując odpowiednio 5. i 10. miejsce.

Wśród najlepszych ogólniaków na 134. miejscu uplasowało się Pijarskie Liceum Ogólnokształcące Królowej Pokoju. Szkoła prowadzona przez Kolegium Zakonu Ojców Pijarów odnotowała spadek o 12 miejsc w stosunku do roku ubiegłego. Podobnie jak I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Chełmońskiego, które to z zajmowanej w ubiegłym roku 192. pozycji spadło aż o 111 oczek. Pijarskie LO utrzymało w tym roku miano „Srebrnej Szkoły”, zaś popularny „Chełmon” otrzymał tarczę „Brązowej Szkoły 2018”

Obie placówki znalazły się również w zestawieniu najlepszych szkół w województwie łódzkim. Pijarskie LO plasując się na 13. miejscu, zaś jedenaście oczek niżej I LO. Na 54. miejscu w regionie znalazło się IV LO, wchodzące w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Łowiczu, zaś na 62. pozycji ulokowało się II LO.

Twórcy rankingu od lat posługują się tą samą metodologią. Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów: sukcesów szkoły w olimpiadach (30%), wyników matury z przedmiotów obowiązkowych (25%) oraz wyników matury z przedmiotów dodatkowych (45%).

Jeśli chodzi o technika, to oprócz osiągnięć w szkolnych olimpiadach (20%) oraz na maturze: z przedmiotów obowiązkowych (20%) i dodatkowych (30%) wzięto pod uwagę wyniki egzaminów zawodowych (30%).

 

 

Łowickie szkoły ponownie w rankingu Perspektyw komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.


Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu