20°C całkowite zachmurzenie

Łowickie Żniwa 2018 pełne atrakcji

Kiedy: 2018-07-22 , godzina: 14:00 | Gdzie: Maurzyce

Koncerty, Łowickie Żniwa pełne atrakcji - zdjęcie, fotografia

W niedzielę, 22 lipca podczas tegorocznych Łowickich Żniw wręczone zostaną powiatowe nagrody im. Władysława Grabskiego.

Niedzielna impreza odbędzie się w muzeum Wsi Łowickiej w Maurzycach, a na uczestników czeka sporo atrakcji. Jedną z gwiazd wydarzenia będzie folkowy zespół Tulia, który podczas koncertu Premier w ramach 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Opolskiej zgarnął aż trzy statuetki. 

Cała impreza rozpocznie się o godz. 14.00 mszą święta w zabytkowym kościele.  Po zakończeniu nabożeństwa, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Boczki Chełmońskie” zaprezentuje dawny obrzęd żniw. Jak co roku za kosę złapią również posłowie, urzędnicy czy przedsiębiorcy, którzy wezmą udział w wydarzeniu. 
Po pokazie impreza przeniesie się na małą scenę pod strzechą, gdzie wręczone zostaną nagrody im. Władysława Grabskiego, przedwojennego prezydenta RP pochodzącego spod Łowicza.

Tym wyjątkowym wyróżnieniem, odznaczony zostanie Józef Brzozowski z Łowicza, który nominowany został przez Towarzystwo Dom Ludowy w Łowiczu, za swoją wieloletnią pracę i zaangażowanie w spółdzielniach Samopomoc Chłopska. 
Z kolei za swoją pracę na rzecz łowickiej wsi, nagrodę odbierze Edward Gnat. O przyznanie nagrody wnioskowała Regionalna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Łowiczu. 

Po oficjalnej części na scenie zaprezentuje się Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Blichowiacy”, obchodzący w tym roku jubileusz 70-lecia istnienia.
Koncert zespołu Tulia przewidziany jest na godzinę 20.00. W międzyczasie można będzie spróbować specjałów regionalnych, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. 

Organizatorem wydarzenia jest Starostwo Powiatowe w Łowiczu i Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej. Portal lowicz24.eu kolejny raz jest patronem medialnym wydarzenia. 

Łowickie Żniwa 2018 pełne atrakcji komentarze opinie

  • gość 2018-07-10 14:33:25

    Władysław Grabski nigdy nie był Prezydentem RP. Portal lowicz24.eu - co za wstyd, że macie takich redaktorów.

  • gość 2018-07-12 13:11:43

    Grabski był premierem! Co za błąd!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu