Łowicz: barwny korowód pasiaków i folklorystyczne atrakcje na Nowym Rynku (DUŻO ZDJĘĆ, VIDEO)

Koncerty, Łowicz barwny korowód pasiaków folklorystyczne atrakcje Nowym Rynku (DUŻO ZDJĘĆ VIDEO) - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 20/06/2019 19:19
Martyna Czekalska

Bezpośrednio po zakończeniu głównych uroczystości kościelnych, ze Starego Rynku na Nowy Rynek wyruszył barwny pochód pasiaków. Na jednym z trzech trójkątnych rynków w Europie odbyły się występy folklorystyczne i warsztaty ludowe.

W tym roku barwny korowód poprowadzili członkowie Zespołu Śpiewaczego „Ksinzoki”, którzy... wskoczyli na rowery. Oczywiście w tradycyjnych strojach ludowych! Radosnym dzwonieniem zapowiadali barwny i rozśpiewany korowód.

Za cyklistami podążała dorożka z reprezentacyjną parą Łowicza, czyli Księżanką Roku 2019 Kingą Sęk i Księżakiem Roku Rafałem Ziarnikiem, oraz burmistrzem Krzysztofem Kalińskim. Dalej kapela oraz mali i duzi ubrani w słynne łowickie pasiaki.

Na Nowym Rynku tradycyjnie odbyły się występy zespołów ludowych i warsztaty rękodzieła ludowego. Na scenie wystąpili kapela ludowa Gieńczoki – Łowiczanie z Łowickiego Towarzystwa Muzycznego, Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Ludowy Koderki, Zespół Ludowy Gniewkowianie z Gniewkowa, Zespół Pieśni i Tańca Dobroń oraz ZPiT Kalina z Domaniewic.

W drewnianych domkach prowadzone były z kolei bezpłatne warsztaty ludowe z rękodzieła i rzemiosła łowickiego: garncarstwa, rzeźbiarstwa, koronkarstwa, wikliniarstwa, plastyki obrzędowej czy hafciarstwa. Nie zabrakło stoisk z gastronomią, a nawet kupców handlujących antykami, czy zabawkami.

Łowicz: barwny korowód pasiaków i folklorystyczne atrakcje na Nowym Rynku (DUŻO ZDJĘĆ, VIDEO) komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama