6°C bezchmurnie

Łowicz i okolice: ruszyła kolejna inwestycja kolejowa

Rozpoczęła się modernizacja linii kolejowej na odcinku między Bełchowem a Łowiczem. PKP PLK S.A. przeznaczyły na prace około 35 milionów złotych.

Inwestycja rozpoczęła się pod koniec maja od prac na jednym torze na odcinku Bełchów – Placencja. Zdemontowano już jedną czwartą torów i podkładów oraz sieć trakcyjną. Trwa budowa fundamentów dla konstrukcji wsporczych sieci trakcyjnej. W sierpniu prace będą kontynuowane na drugim torze, a modernizacja ma potrwać do końca października.

Ruszyła też przebudowa pierwszego peronu na przystanku Bobrowniki. Zgodnie z planem modernizacja obejmie dwa perony, gdzie powstaną nowe wiaty, ławki, oświetlenie i tablice informacyjne. Obiekty zostaną dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Poziom bezpieczeństwa ruchu pociągów zwiększą nowe urządzenia na dwóch przejazdach kolejowo-drogowych.

Jedną z korzyści modernizacji mają być krótsze przejazdy pociągów. Poprawi się też przepustowość linii, dzięki czemu z trasy skorzysta większa liczba składów. - Inwestycja umożliwi jazdę pociągów pasażerskich z prędkością do 120 km/h, a po wybudowaniu podstacji trakcyjnej w 2022 r. składy pojadą nawet 140 km/h - informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK S.A.

Zgodnie z zapewnieniami kolei ruch pociągów będzie utrzymany po jednym torze. Jedynie za część składów Przewozów Regionalnych zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Prace realizowane są ze środków krajowych w ramach zadania inwestycyjnego „Wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych na szlaku Bełchów – Łowicz Główny w ramach zadania prace na linii kolejowej C-E 20 na odcinku Łowicz Główny – Skierniewice” o wartości ok. 35 mln zł.

PKP PLK S.A. w latach 2020-2021 przeprowadzą kolejne roboty między Łowiczem a Skierniewicami o wartości ok. 40 mln zł.
- Dzięki temu od 2022 roku czas podróży na trasie Łowicz – Skierniewice skróci się o około 10 minut - dodaje Siemieniec.

Fot. PKP PLK S.A.

Łowicz i okolice: ruszyła kolejna inwestycja kolejowa komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.