Łowicz: mężczyzna zasłabł na sali rozpraw. Pracownicy sądu uratowali mu życie

Z sali rozpraw, Łowicz mężczyzna zasłabł rozpraw Pracownicy sądu uratowali życie - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 23/08/2019 12:54
Martyna Czekalska

Dwoje pracowników Sądu Rejonowego w Łowiczu uratowało życie 65-letniego mężczyzny, który zasłabł na sali rozpraw. Do dramatycznego zdarzenia doszło wczoraj (22 sierpnia) około godziny 14:15.

- W czasie rozprawy u jednego z uczestników postępowania doszło do zatrzymania krążenia – informuje sędzia Anna Czerwińska, wiceprezes Sądu Rejonowego w Łowiczu.

Na pomoc poszkodowanemu ruszyli pracownicy sądu: mężczyzna zatrudniony w sekretariacie wydziału cywilnego oraz pracownica sekretariatu wydziału rodzinnego i nieletnich, która protokołowała przebieg rozprawy. Oboje podjęli reanimację 65-letniego mężczyzny.

Na miejsce wezwano jednocześnie pogotowie ratunkowe. Karetka dotarła do sądu o godzinie 14:19, cztery minuty po otrzymaniu zgłoszenia.

65-latkowi udało się przywrócić czynności życiowe. - Mężczyzna został przewieziony do Zgierskiego Centrum Kardiologii Med-Pro - informuje ratownik medyczny Adam Stępka, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

- Gdyby pracownicy sądu nie podjęli reanimacji, to mężczyzna nie miałby jakichkolwiek szans na przeżycie – nie ma wątpliwości rat. med. Adam Stępka. - Już po 4-5 minutach od wystąpienia zatrzymania krążenia obumiera mózg i poszkodowany z pewnością nie odzyskałby czynności życiowych.

- Proszę pogratulować pracownikom sądu. Ich postawa była naprawdę godna pochwały i propagowania - dodaje Stępka.

Jak mówi wiceprezes Anna Czerwińska, bohaterowie pracujący w łowickim sądzie nie chcą rozgłosu i wolą pozostać anonimowi. - Było to dla nich bardzo duże przeżycie – tłumaczy.

Reklama

Łowicz: mężczyzna zasłabł na sali rozpraw. Pracownicy sądu uratowali mu życie komentarze opinie

 • Nick - niezalogowany 2019-08-23 13:15:28

  Do instytucji publicznej czas przyjazdu pogotowia 4 minuty. (Musieli być na obiedzie w Polonii) . Do osoby prywatnej czas przyjazdu na terenie Łowicza około 20 minut.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-23 14:01:32

  55 czy 65?

 • KatoKiller - niezalogowany 2019-08-24 00:26:02

  Tez bym zasłabl sluchajac wynurzen tych pseudo sędziów czy miernej prokuratorzyny

 • gość 2019-08-24 15:59:52

  Zaraz co pani mówi jacy bohaterowie. Przecież to był ich obowiązek jak każdego człowieka, tym bardziej ich bo byli na sali.Czy mieli sie przyglądać i czekać na pogotowie. Niech pani się zastanowi co pani mówi.

 • Cudaczek - niezalogowany 2019-08-24 22:44:09

  Pracownicy nie chcieli rozgłosu czy mieli kategoryczny zakaz wychylania się (jak zwykle).

 • ELA - niezalogowany 2019-09-10 23:07:27

  To Zbyszek, niestety już go nie ma

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama