Łowicz: mieszkańcy Zatorza mają dość tirów w dzielnicy. Organizują zebranie

Wasze sprawy, Łowicz mieszkańcy Zatorza mają dość tirów dzielnicy Organizują zebranie - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 14/02/2019 15:52
Martyna Czekalska
LUT 20
Hotel akademicki, ul. Warszawska 9 godz: 17:30

W najbliższą środę (20 lutego) w hotelu akademickim przy ul. Warszawskiej 9 w Łowiczu odbędzie się zabranie mieszkańców Zatorza w sprawie wyeliminowania z dzielnicy ciężkiego ruchu tranzytowego.

To kolejny krok mieszkańców zachodniej części Łowicza w staraniach o wyeliminowanie z ich dzielnicy ruchu ciężkich pojazdów. Codziennie setki tirów pokonują ul. Warszawską i Bolimowską, przez które przebiega łowicki odcinek drogi krajowej nr 70.

Sytuację pogorszyło otwarcie w czerwcu 2015 roku węzła Kutno-Wschód na skrzyżowaniu autostrady A1 i drogi krajowej nr 92. Wielu kierowców chcąc zaoszczędzić sobie kilometrów, zjeżdża tu z autostrady kierując się na trasę poznańską, a następnie krajową „siedemdziesiątką” na autostradę A2 w rejonie Nieborowa.

W ubiegłym roku prawie 400 łowiczan poparło petycję do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ws. wyeliminowania z osiedla ciężkiego ruchu tranzytowego. W piśmie wskazywali na liczne uciążliwości oraz zagrożenia dla zdrowia i bezpieczeństwa wynikające z obecnej sytuacji, m.in. na zanieczyszczenie powietrza, hałas i większe ryzyko wypadków. W odpowiedzi GDDKiA zapowiedziała budowę wschodniej obwodnicy miasta w odległym terminie, w unijnej perspektywie finansowej na lata 2021-2027.

- W związku z modernizacją linii kolejowej i zamknięciem przepustu w ulicy Arkadyjskiej problem w ostatnich dniach jeszcze się nasilił - podkreśla Piotr Tarczyński, inicjator spotkania i petycji do GDDKiA. Jak dodaje, niebawem rozpocznie się budowa nowej drogi, która połączy ul. Bolimowską z Warszawską, oraz dwóch rond na tychże ulicach, co dla mieszkańców oznaczać będzie przedłużający się paraliż komunikacyjny w tej części miasta.

- Zapraszamy wszystkich, którym ta sprawa leży na sercu, w celu omówienia i uzgodnienia kroków, które jako mieszkańcy powinniśmy podjąć w celu wyeliminowania tego problemu - zachęca Tarczyński. Na spotkaniu ma zostać wyłoniony komitet, który będzie czuwał nad sprawą i reprezentował mieszkańców podczas rozmów z przedstawicielami GDDKiA oraz władz miasta.

Środowe zebranie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Reklama

Łowicz: mieszkańcy Zatorza mają dość tirów w dzielnicy. Organizują zebranie komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-02-14 17:22:52

  Siedzieć tam spokojnie w grajdole za dworce ...

 • gość 2019-02-14 19:46:24

  BĘDZIE TO CIĘŻKI ORZECH DO ZGRYZIENIA , TEMAT NIE DO PRZEPCHNIĘCIA

 • gość 2019-02-14 23:41:02

  na Łódzkiej,Poznańskiej,Warszawskiej też chcemy mieć spokój.jak coś się skitra na autostradzie to na Lódzkiej ruch jak na pierwszego maja 40 lat temu

 • Gość - niezalogowany 2019-02-15 03:23:18

  Nie ma to jak wybudować autostrady za ciężkie pieniądze by tiry i tak jeździły przez prawie centrum miasta. A GDDKiA i tak nic nie jest w stanie z tym zrobić, bo nie istnieją takie przepisy które zmusiły by kierowców do jeżdżenia autostradą zamiast 70. Tirowcy oszczędzą parę groszy, a to że my stoimy w korkocha i że prędzej czy później ktoś z nas zginie w wypadku mało kogo interesuje.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-15 05:13:39

  A żreć by się chciało, a właśnie te jak wy to nazywacie " tiry " jedzenie wam wiozą do sklepów !

 • Hern - niezalogowany 2019-02-15 10:06:09

  Myślę, że nie stanie się nic.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-15 11:21:20

  Zrec to cie pajacu matka nauczyla z jednej miski z psem...

 • Gość - niezalogowany 2019-02-15 11:21:38

  Zrec to cie pajacu matka nauczyla z jednej miski z psem...

 • Gość - niezalogowany 2019-02-15 15:49:24

  Nie tiry tylko ciężarówki. Wstawia zakaz tu to beda gdzie indziej jeździć i tez będzie ludziom przeszkadzać. Odwieczny problem to ciężarówka. Postacie wszystkie na parkingach na dobę a zobaczycie efekty.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-15 16:11:13

  Żałosne... jest to droga krajowa nr70 jest zrobiona pod tranzyt nie od dziś jeżdżą tam samochody ciężarowe jasno napisane ze obwodnica będzie zrobiona do 2027r wiec troszkę cierpliwości, a równie dobrze można zrobić zebranie firm transportowych o wyeliminowanie z drogi krajowej osobówek gdyż 3/4 kierowców nie potrafi poruszać się po drodze przy tym używając mózgu...Argumenty o wypadkach z udziałem samochodów ciężarowych są wyssane z palca, brak argumentów brak dyskusji. Ale nie popadajmy w paranoje zarząd Łowicza niech się zajmie ważnymi problemami, a wy ludzie nie miejcie pretensji do ciężarówek tylko do władzy która ustala dwóch wice burmistrzów, wydaje zezwolenia nabudowe marketow których jest tak mało w Łowiczu, nie zachęca do inwestycji i zwiększeniu miejsc pracy , wiec skąd pieniądze na poprawę płynności ruchu w Łowiczu skierniewice i Sochaczew wyprzedzają nas o 20 lat w infrastrukturze drogowej. Chcieliście Kalińskiego... No to macie, zbędne są te wasze zebrania gdyż nic nie dadzą, a ktoś mydli oczy i zamiast skupić się jak problem rozwiązać to wy chcecie bezskutecznie się go pozbyć.

 • gość 2019-02-15 17:00:24

  Kolego transportowiec jak widać... Nie wiesz nawet jak jest to uciążliwe (ruch, spaliny, hałas,) o prędkości z jaką jeżdżą te "auta" nie wspomnę, bo to jest teren zabudowany, a każdy gna ile fabryka dała... Domy oraz bloki bardzo blisko drogi, w sąsiedztwie orlik i place zabaw, scieżka rowerowa, nie wiem od kiedy ta droga była robiona "pod tranzyt" Ciekaw jestem wyników opomiarowania w/w uciążliwości i wtedy zobaczymy czy to tylko "gadanie" Jeśli nie będzie obwodnicy i faktycznie to jest droga "pod tranzyt" to niech będą ekrany dzwiękoszczelne i bezpieczne przejścia dla pieszych (sekundowe) na tzw. "żądanie" Twój argument o zakazie ruchu osobówek, zupełnie bezzasadny i poniżej "poziomu" :) Tak płynność ruchu w Sochaczewie i Skierniewicach jest lepsza, ale przypomnę Ci że kiedyś tranzyt przynajmniej przez Sochaczew, szedł środkiem miasta i nie było tak kolorowo, póki właśnie nie zrobiono obwodnicy.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-15 17:40:32

  Szanowni komentujący broniący ciężarówek, macie rację, transportu się nie wyeliminuje, jest potrzebny, ale tu nie chodzi o auta które dowożą coś na teren powiatu lub okolic czy nawet w stronę Płocka itp. Tu chodzi o kierowców przejeżdżających z A1 na A2 i na odwrót zamiast na węźle w Strykowie, to przez nasze miasto. Autostrady mają za zadanie odciążać miasta i trzymać ruch w bezpiecznej odległości od nich, posiadać bezkolizyjne skrzyżowania, tym czasem w Łowiczu przeżywamy wzmożony ruch właśnie od momentu otworzenia autostrad. Czy to nie trochę absurdalne?

 • gość 2019-02-15 18:18:54

  Tak kolego "transportowiec" ale nie wypisuje bzdur że bez samochodów ciężarowych nie będzie nic w sklepie bo tak można o każdym zawodzie powiedzieć. Rozumiem że może być to uciążliwe, ale pytanie gdzie organy ścigania ( Drogówka,ITD. ) skoro twierdzi pan że za szybko, spaliny itd. No mamy jakieś przepisy, można zamontować odcinkowy pomiar prędkości, wzmożyć kontrole Inspekcji transportu drogowego na emisje spalin itp. A nie od razu zakaz poruszania się ciężarówek przecież nie będziemy "latać" nad miastami...Po za tym to dla was strzał w kolano bo nikt takiego projektu nie przyklepie. Myśle że jak byście poszli z tym zebraniem w stronę właśnie tych kontroli, odcinkowego pomiaru, to więcej można na tym wygrać. Tak Kolego droga krajowa nr. 70 jest "pod tranzyt" Jest odpowiednio utwardzona jest na niej taka grubość masy asfaltowej że wytrzyma nacisk 8 ton na oś, więc sama jezdnia jest do tego przystosowana, a że nie ma ekranów "dzwiękochłonnych" to zrozumiałe bo ja sobie tam ich nie wyobrażam, nie ma na nie miejsca, poza tym gdy by to miało tak wyglądać to wszędzie musiały by być te ekrany np. na 3 maja, myśli pan że tam nie jest uciążliwe gdy samochody jeżdżą po bruku?? Niestety wszystkiego się nie da zlikwidować można ograniczyć ruch odcinkowymi pomiarami i hałas napewno zmaleje. Jeżeli chodzi o zakaz osobówek to była ironia, ale ja pana błyskotliwości nie będę oceniał :) Jeżeli chodzi o płynność ruchu w Sochaczewie i Skierniewicach jak pan zauważył "kiedyś" szedł środkiem miasta, Kiedyś też nie było orlików, ścieżek rowerowych i tak wzmożonego ruchu drogowego, ale my rozmawiamy co jest teraz, planowanie tej obwodnicy czy wiaduktu ( który powstaje ) powinno mieć miejsce co najmniej 10 lat temu. I tak jak pisałem wcześniej pretensje do władzy nie do kierowców. A jak zaczniecie protestować na mniej więcej takiej argumentacji jak światła, odcinkowego pomiary kontrole to jestem jak najbardziej za :) i Myśle że obie strony będą wtedy zadowolone. A jeżeli chodzi o kierowców skracających sobie autostradę to ma pan racje, Lecz uważam nadal za poroniony pomysł starać się o zakaz dla poruszania się samochodów ciężarowych drogą nr. 70

 • Michał Ś. - niezalogowany 2019-02-15 19:11:04

  Zdecydowanie tak, ciężarówki z bolimowskiej muszą zniknąć!!

 • gość 2019-02-15 22:29:22

  A MI TO NIE PRZESZKADZA -STARSZYM PANIOM (ROWERZYSTKOM) Z BLOKU 9 I 10 PRZESZKADZA TAK JAK I SWEGO CZASU PRZESZKADZAŁ IM HAŁAS I PIŁKI Z ORLIKA NA BALKONACH.JESZCZE SIĘ TAKI NIE URODZIŁ ŻEBY WSZYSTKIM DOGODZIŁ.

 • gość 2019-02-16 11:52:21

  skaczcie sobie do gardeł to ostatnio takie typowe dla całej Polski , ale może w chwili zadumy może pomyślicie kogo wybieraliście przez przez te 4- kadencje na przewodnika stada- historyka dla którego ważniejsze jest patrzenie w przeszłość a nie projektowanie przyszłości i dobranego na zastępcę fana muzyki i Pelikana.więc nie dziwcie się że będziecie musieli jeszcze długo słuchać grania silników,

 • Gość - niezalogowany 2019-02-17 15:16:55

  Wystarczy poprosić ITD aby ustawili się na 70 w rejonie ul. Bolimowskiej i połowa ciężarówek zacznie tą trasę omijać.

 • gość 2019-02-17 17:07:17

  Łowicoki i cały powiat łowicki to tacy ludzie co się budzą jak im ktoś narobi na wycieraczkę i wtedy rwetes i szukanie na gwałt wyjścia z sytuacji. A przez lata tutejsza władza nie robiła nic aby zapobiec problemom. Najważniejsze było jak umieścić swoich we władzach miasta, powiatu czy starostwa i marazm trwał przez lata bo większość tych urzędników nie nadaje się nawet do schroniska dla zwierząt a co dopiero do urzędowania w w/w instytucjach. Ciągle tylko płakali ile to im województwo skierniewickie zabrało, od lat województwa już nie ma a Łowicz nadal w ogonie i bez koncepcji na wizję miasta które wyludnia się w zastraszającym tempie.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez lowicz24.eu, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Agencja Reklamowa ZU-AN z siedzibą w Łowicz 99-400 , Stanisławskiego 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"