Łowicz: niepodległościowy przemarsz uczniów Pijarskiej (ZDJĘCIA, VIDEO)

Uroczystości patriotyczne, Łowicz niepodległościowy przemarsz uczniów Pijarskiej (ZDJĘCIA VIDEO) - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 08/11/2019 17:07
Martyna Czekalska

Uczniowie Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu przeszli dziś (8 listopada) ulicami miasta w patriotycznym pochodzie organizowanym z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości.

Społeczność łowickich szkół pijarskich od lat świętuje w ten sposób odzyskanie przez Polskę niepodległości. Przed rozpoczęciem pochodu uczniowie i nauczyciele zaśpiewali hymn narodowy.

Na czele pochodu podążał konno gen. Józef Haller, w którego wcielił się jeden z uczniów, Mikołaj Seliga. Jak przypomniał nauczyciel historii Piotr Komuński, twórca Błękitnej Armii dokładnie sto lat temu przebywał w naszym mieście.

Podczas przemarszu młodzież wspominała również innych Polaków, którzy mieli zasługi w odzyskaniu przez Polskę niepodległości: Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego i Józefa Piłsudskiego.

Uczniowie zapraszali mieszkańców na przedstawienie pt. „Ojczyzna… Blisko, coraz bliżej”, które odbędzie się 11 listopada o godzinie 17 w sali gimnastycznej pijarskiej szkoły.

Łowicz: niepodległościowy przemarsz uczniów Pijarskiej (ZDJĘCIA, VIDEO) komentarze opinie

 • gość 2019-11-08 21:59:33

  Piękny kraj, ta nasza Polska, ALE JEST TO KRAJ TYLKO DLA LUDZI ZDROWYCH. Ja mam w rodzinie chorą osobę i jestem umordowana działaniem polskiej służby zdrowia, zwłaszcza pod koniec roku, tak bardzo, że aż mi się nie chce świętować tej Niepodległości. Ale może o chorych nie trzeba myśleć żeby sobie nie psuć nastroju.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-08 23:32:03

  Bóg  Honor, Ojczyzna

 • gość 2019-11-09 06:44:06

  Brawo panie Kolas.Szkoda ,że nie jest pan burmistrzem naszego miasta.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-09 09:06:55

  Czemu "brawo panie Kolas"…? Organizatorem jest chyba jak co roku Pan Komunski

 • Gość - niezalogowany 2019-11-09 10:14:45

  Kościół


  Honor, Ojczyzna

 • Gość - niezalogowany 2019-11-10 15:08:23

  Bób, Hummus, Włoszczyzna

 • żołnierz zaw. - niezalogowany 2019-11-13 08:32:54

  Za taki wygląd żołnierz zapadł by się pod ziemię. Szanowni organizatorzy mundur jest symbolem...dlaczego go tu profanujecie niedbałym, niechlujnym wyglądem??? żal patrzeć jak was komentują w całej Polsce.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama