Łowicz: otwarto Dom Pogodnej Jesieni na Bratkowicach (ZDJĘCIA, VIDEO)

Portal lowicz24.eu 28/04/2019 13:31
Martyna Czekalska

Dzisiaj (28 kwietnia) odbyła się uroczystość otwarcia Domu Pogodnej Jesieni w Łowiczu. Ośrodek na łowickich Bratkowicach jest dziełem Fundacji Czyń Dobro im. Jana Pawła II. Pierwsi pensjonariusze powinni wprowadzić się do obiektu już na przełomie maja i czerwca.

Budowa Domu Pogodnej Jesieni ruszyła w 2006 roku. Ośrodek będzie mógł zapewnić całodobową opiekę 97 pensjonariuszom: osobom niepełnosprawnym, starszym oraz przewlekle chorym.

Działalność obiektu zainaugurowano mszą świętą w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza, której przewodniczył biskup łowicki Andrzej Franciszek Dziuba. O pomyśle budowy domu seniora na Bratkowicach opowiedział ks. prał. Wiesław Wronka. Przypomniał, że w latach 1991-2001 trwała budowa kościoła, zaś ośrodek powstał z myślą o wiernych tworzącej się parafii oraz mieszkańców Łowicza i okolic, którzy z dużym zaangażowaniem wspierali budowę świątyni.

Dom opieki miał być początkowo dziełem parafialnym. W 2005 roku powołano Fundację Czyń Dobro im. Jana Pawła II, a inwestycja rozpoczęła się rok później. Prezesem fundacji jest łowiczanin Wojciech Urbanek, a wśród jej założycieli są m.in. biskupi Alojzy Orszulik i Andrzej F. Dziuba. Budowę obiektu wspierało wiele firm, a także osób fizycznych, które przekazały na ten cel 1 proc. swojego podatku.

W trzykondygnacyjnym budynku o powierzchni ponad 3,1 tys. mkw znajdą się 42 pokoje: jedno, dwu lub trzyosobowe. W każdym z nich jest osobny węzeł sanitarny. Na razie otwarto parter, w którym na przełomie maja i czerwca zamieszka 33 pensjonariuszy. Jednocześnie kontynuowane będą prace na dwóch pozostałych kondygnacjach.  

Obiekt jest klimatyzowany, posiada dwie windy, dostępną całą dobę kuchnię oraz kaplicę ekumeniczną Na najwyższym piętrze znajdą się apartamenty małżeńskie, składające się z aneksu kuchennego, salonu i odrębnej sypialni.

W części rehabilitacyjnej stworzone zostaną dwie sale gimnastyczne, sala fizykoterapii, hydroterapii, masażu i pomieszczenie z sauną wraz z jacuzzi. Ośrodek oprócz całodobowej opieki z wyżywieniem będzie zapewniał także możliwość zabiegów rehabilitacji dla pensjonariuszy.

Chęć pracy w ośrodku wyraziły siostry nazaretanki z Warszawy. Zdaniem ks. Wronki, będą one „dobrymi duchami” tego miejsca.

- To bardzo ważne, żeby w tym momencie życia człowiek mógł otrzymać tyle, ile można dać. Wiadomo, że cierpienia nikt nie zabierze, ale można pomóc w przeżywaniu tego cierpienia, starości, a nawet śmierci - stwierdził wikariusz generalny diecezji łowickiej.

Łowicz: otwarto Dom Pogodnej Jesieni na Bratkowicach (ZDJĘCIA, VIDEO) komentarze opinie

 • gość 2019-04-28 15:22:09

  wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/po-tym-zabojstwie-przestalem-wierzyc-w-boga-czy-to-ksieza-zabili-roberta-wojtowicza/z882hme

 • Gość - niezalogowany 2019-04-28 17:02:10

  Fajne ale kto tam się dostanie ten kto ma kasę tylko i wyłącznie

 • gość 2019-04-28 20:17:38

  Dom Pogodnej Jesieni, czy Dom Pogodnej Starości (na zaproszeniu jest "starości")

 • Boniek ale nie ten śmierdziel - niezalogowany 2019-04-30 02:37:24

  Jak jest pogoda dla bogaczy to i opieka dla tych co beda mieć wielkie emerytury.koloratki umieli sie zakrecić za nowym biznesem zawsze tak było.ja mam dobrze wychowane dzieci to mnie nie dadzą zakonicom.bede stary to umre u siebie.nie bede dorabiać takich co podatktu nie płacili nigdy.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-30 16:29:05

  Mysle ze skoro tyle pieniążków dali darczyńcy przez tyle lat , a to katolicka fundacja to nie bedzie drogi taki pobyt a dla najbardziej potrzebujących to po kosztach panie prezesie ?! Czyn Dobro a nie kasę ...

 • kler - niezalogowany 2019-05-03 09:57:41

  3500 zł miesięcznie kogo na to stać

 • Dorota - niezalogowany 2019-09-20 21:46:16

  Może należałoby sprawdzić te informacje o cenach. Nie wolno opluwać ludzi bezpodstawnie. Mój tata jest pensjonarjuszem tego ośrodka. Warunki są lepsze niż w niejednym hotelu. Mój tata jest zawsze umyty, czysto ubrany, cały czas ktoś z nim jest. Siostry Natanaela i Weronika oraz Pani Beata opiekują się nim jak bliską osobą. Zarówno Siostry jak i Pani Beata to cudowne osoby, pełne miłości, empatii i poczucia humoru. Niejedna osoba nie ma takiej opieki we własnym domu. Gorąco polecam ten ośrodek. P.S. Mój tata wymaga całodobowej opieki. Tu ma ją zapewnioną. Był wcześniej w innym ośrodku, ale to wspominam jako horror. Z czystym sumieniem i pełną odppwiedzialnoscia polecam ten ośrodek.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama