Łowicz: radni opozycji chcą, aby miejskie jednostki publikowały rejestr zawieranych umów. Jest odpowiedź burmistrza

Urząd Miejski, Łowicz radni opozycji chcą miejskie jednostki publikowały rejestr zawieranych umów odpowiedź burmistrza - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 25/06/2019 08:07
Martyna Czekalska

Samorządowcy z klubu radnych Prawo i Sprawiedliwość i niezależni w łowickiej Radzie Miejskiej złożyli na ręce burmistrza Krzysztofa Kalińskiego interpelację w sprawie publikowania w internecie wykazu umów i porozumień zawieranych przez jednostki organizacyjne podległe ratuszowi.

Interpelację w imieniu klubu radnych PiS i niezależni złożył radny Michał Trzoska na ostatniej sesji, która odbyła się 30 maja.

Opozycja zwróciła się do włodarza Łowicza z wnioskiem o zamieszczanie na stronie Biuletynu Informacji Publicznej wykazu wszystkich umów i porozumień zawieranych przez miejskie jednostki organizacyjne z osobami fizycznymi i prawnymi oraz podmiotami nieposiadającymi osobowości prawnej od początku 2018 roku.

Co więcej, wnioskodawcy poprosili również o podłączanie skanów zawartych umów. Jak wyjaśniają, chodzi o to, aby każdy zainteresowany był w stanie zapoznać się ze szczegółami umów. - To z kolei przyczyni się do zwiększenia jawności i przejrzystości działań władz wykonawczych naszego miasta oraz jego jednostek organizacyjnych – czytamy w interpelacji.

Jak zauważył Trzoska, podobną interpelację w 2015 roku złożył ówczesny radny miejski, a dziś drugi zastępca burmistrza Mariusz Siewiera.

W odpowiedzi burmistrz Krzysztof Kaliński oświadczył, że prośbę o umieszczanie wykazu umów przekazał wszystkim jednostkom organizacyjnych miasta. - Wszystkie informacje będą zamieszczane bez zbędnej zwłoki, natomiast z przykrością muszę odmówić podłączania do rejestru skanów umów – stwierdza włodarz Łowicza.

Burmistrz wskazuje, że osoby zainteresowane szczegółami umów mogą wnioskować o udostępnienie informacji publicznej.

Warto dodać, że na stronie BIP-u Urzędu Miejskiego w Łowiczu publikowany jest wykaz umów zawieranych przez ratusz, począwszy od listopada 2014 roku.

Łowicz: radni opozycji chcą, aby miejskie jednostki publikowały rejestr zawieranych umów. Jest odpowiedź burmistrza komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-06-25 11:25:46

  Na moją prośbę o udostępnienie inf publicznej brak odzewu. A minął chyba 3 lub 4 tydzień. A wydaje się bez zbędnej zwłoki.

 • Kaczy bull - niezalogowany 2019-06-25 11:50:59

  Proponuje aby w całym kraju opozycja antypisowska skladala identyczne wnioski jakie składają radni PIS.

 • ELCe - niezalogowany 2019-06-25 12:22:56

  W takim razie UM nie przestrzega przepisów. Na odpowiedź mają 14 dni, a jeśli sprawa wymaga przedłużenie terminu muszą poinformować o tym wnioskodawcę. 4 tygodnie to zdecydowanie za długo, chociaż na zapytanie drogą mailową, nie anonimowe, czekam już 3 miesiąc. Tak się pracuje...

 • ELCe - niezalogowany 2019-06-25 12:27:51

  W takim razie UM nie przestrzega przepisów. Na odpowiedź mają 14 dni, a jeśli sprawa wymaga przedłużenie terminu muszą poinformować o tym wnioskodawcę. 4 tygodnie to zdecydowanie za długo, chociaż na zapytanie drogą mailową, nie anonimowe, czekam już 3 miesiąc. Tak się pracuje...

 • Gość - niezalogowany 2019-06-25 12:55:57

  Ludzie korzystacie z oficjalnej linii składajcie przez ePUAP.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama