Łowicz: trwają wybory do Parlamentu Europejskiego (ZDJĘCIA)

Wybory do europarlamentu 2019, Łowicz trwają wybory Parlamentu Europejskiego (ZDJĘCIA) - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 26/05/2019 13:32
Martyna Czekalska

W całej Polsce do godziny 21 potrwają niedzielne (26 maja) wybory posłów do Parlamentu Europejskiego. W okręgu numer 6, obejmującym województwo łódzkie, o mandat ubiega się 59 kandydatów.

Lokale wyborcze zostały otwarte o godzinie 7. Na terenie Łowicza działają 23 obwodowe komisje wyborcze, w których do godziny 21 można oddać swój głos. Sprawdź, gdzie możesz zagłosować: http://www.bip.lowicz.eu/files/docs/obwieszczenie_o_obwodzie_3.pdf

Aby oddać ważny głos, należy wpisać „X” (jak wyjaśnia PKW: co najmniej dwie linie, które przecinają się w obrębie kratki - przyp. red.) w kratkę po lewej stronie nazwiska wybranego kandydata. Głos zostanie uznany za nieważny, gdy wyborca w żadnej z kratek nie postawi znaku „X” lub zagłosuje na więcej niż jedną osobę. Dopiski na karcie do głosowania nie wpłyną na ważność oddanego głosu.

Frekwencja w Łowiczu na godzinę 12 wyniosła 32,98 proc., a na godzinę 17:30 - 15,38 proc.

Największą frekwencję odnotowano w obwodzie nr 10, czyli w komisji mającej swoją siedzibę w Szkole Podstawowej nr 1 - 39,53 proc. Z kolei najmniejszą - w obwodzie nr 2 z siedzibą w Szkole Podstawowej nr 3 - 23,39 proc.

Reklama

Łowicz: trwają wybory do Parlamentu Europejskiego (ZDJĘCIA) komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama