Łowicz: Wiesława Gębura z mandatem radnej

Wybory 2018, Łowicz Wiesława Gębura mandatem radnej - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 05/11/2018 14:01
Martyna Czekalska

Wczorajsze (4 listopada) głosowanie w drugiej turze wyborów burmistrza przyniosło również zmiany w składzie Rady Miejskiej w Łowiczu. Mandat radnej obejmie Wiesława Gębura.

Przypomnijmy, że 21 października mandat radnego wywalczyli Krzysztof Kaliński i Jakub Wolski, którzy dwa tygodnie później wzięli udział w wyborczej dogrywce. Jej stawką był urząd burmistrza Łowicza.

Obaj panowie w wyborach do rady startowali w okręgu numer 1 obejmującym osiedla Korabka i Zatorze. Krzysztof Kaliński otrzymał 277 głosów (najlepszy wynik na liście Łączy nas Łowicz i Powiat Łowicki), a Jakub Wolski będący „jedynką” na liście Prawa i Sprawiedliwości - 515. Szef klubu radnych PiS w łowickiej radzie uzyskał jednocześnie najlepszy wynik w mieście. Dziesięć głosów mniej otrzymał Robert Wójcik (Łowickie.pl), startujący w okręgu numer 2 (Stare Miasto, Starzyńskiego, Przedmieście).

Ponieważ Krzysztof Kaliński został ponownie wybrany burmistrzem Łowicza, jego mandat obejmie Wiesława Gębura. Kandydatka Łączy nas Łowicz i Powiat Łowicki zdobyła w tym samym okręgu 202 głosy. Wcześniej mandat w kieszeni miał już startujący z tego samego ugrupowania Henryk Zasępa. Poparło go 270 wyborców.

Wiesława Gębura w wyborach samorządowych w 2006, 2010 i 2014 roku bezskutecznie kandydowała do rady miasta z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - W tym roku miałam propozycje startu w wyborach z różnych komitetów, ale zdecydowałam się poprzeć pana Krzysztofa Kalińskiego - podkreśla nowa radna miejska.

64-letnia łowiczanka od 1995 roku kieruje Łowickim Stowarzyszeniem „Dać Szanse” wspierającym osoby niepełnosprawne, ubogie i wykluczone. Jak mówi, jako prezes stowarzyszenia ceni sobie dotychczasową współpracę z burmistrzem.

Wiesława Gębura będzie trzecią kobietą w łowickiej radzie. Mandaty wywalczyły także Zofia Wielemborek i Zofia Kroc, które były radnymi przez ostatnie cztery lata.

Skład Rady Miejskiej w Łowiczu w kadencji 2018-2023: Lech Aniszewski, Marek Boroski, Grzegorz Durka, Dariusz Dzik, Wiesława Gębura, Krzysztof Igielski, Krzysztof Janicki, Łukasz Jażdżyk, Zofia Kroc, Krzysztof Olko, Leszek Plichta, Mariusz Siewiera, Józef Szczepanik, Michał Terenowicz, Michał Trzoska, Zofia Wielemborek, Jacek Wiśniewski, Jakub Wolski, Robert Wójcik, Henryk Zasępa i Tadeusz Żaczek.

Łowicz: Wiesława Gębura z mandatem radnej komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama