Łowicz: wspomnienie założyciela zakonu pijarskiego

Kościół, Łowicz wspomnienie założyciela zakonu pijarskiego - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 3
  • Fotka nr 1 z 3
  • Fotka nr 2 z 3
Portal lowicz24.eu 26/08/2018 10:51
Martyna Czekalska

Wczoraj (25 sierpnia) w kościele ojców pijarów w Łowiczu odbyła się uroczysta msza święta z okazji wspomnienia św. Józefa Kalasancjusza, założyciela zakonu i szkół pijarskich.

Sobotniej Eucharystii przewodniczył rozpoczynający pracę w łowickim kolegium o. Marek Barczewski SP. Wspominany 25 sierpnia w Kościele katolickim św. Józef Kalasancjusz jest założycielem zakonu pijarskiego. Hiszpański zakonnik w 1597 roku powołał do istnienia pierwszą powszechną i bezpłatną szkołę.

- Święty Józef Kalasancjusz wiedział, że dobrze jest, gdy nauce towarzyszy modlitwa. Zauważył, że dziecko łatwiej przyswaja treści, czuje się pewniejsze, kiedy nauka idzie w parze z Bogiem. Do dzisiaj my pijarzy kontynuujemy tę tradycję - mówił w homilii o. Barczewski.

Kolegium zakonu ojców pijarów w Łowiczu prowadzi szkołę podstawową, gimnazjum oraz liceum ogólnokształcące.

Nawiązując do sobotniej Ewangelii pijar zachęcał, by patrzeć na drugiego człowieka jak na dziecko. - Jeżeli chcesz się zbliżyć do Boga, to przyjmij drugą osobę jak dziecko. Bo Jezus mówi: kto przyjmuje dziecko w imię moje, mnie przyjmuje.

Po mszy świętej wierni mogli oddać cześć relikwiom św. Józefa Kalasancjusza.

Łowicz: wspomnienie założyciela zakonu pijarskiego komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama