Łowicz: wyniki turnieju debla w tenisie ziemnym. Statuetka dla Stanisława Dańczaka

Inne, Łowicz wyniki turnieju debla tenisie ziemnym Statuetka Stanisława Dańczaka - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 24/09/2018 17:05
Martyna Czekalska

Waldemar Żemło i Wojciech Pietrzak zwyciężyli w turnieju deblowym tenisa ziemnego w Łowiczu. W zawodach wzięło udział siedem par.

Turniej w grze podwójnej został rozegrany wczoraj (23 września) na kortach przy ul. Powstańców 1863 roku. Przed tygodniem w tym samym miejscu rywalizowali panowie i panie w grze pojedynczej.

W pierwszej fazie siatkarskie duety zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A rywalizowały następujące pary: Robert Markowski i Krzysztof Gajda, Kuba Pietrzak i Jędrzej Pietrzak, Waldemar Żemło i Wojciech Pietrzak oraz Marcin Lesiak i Mariusz Czułek. W grupie B znalazły się trzy pary: Radosław Kucharski i Marek Niewiadomski, Jarosław Ciesielski i Piotr Sukiennik oraz Tomasz Niewiadomski i Antoni Niedziela.

W finale spotkali się zwycięzcy obu grup, czyli Waldemar Żemło i Wojciech Pietrzak z Radosławem Kucharskim i Markiem Niewiadomski. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:3, 6:3. Tym samym Żemło do tegorocznego triumfu w singlu dołożył wygraną w grze podwójnej, a jego partner Wojciech Pietrzak powetował sobie w deblu dopiero czwarte miejsce w grze pojedynczej.

W meczu o trzecie miejsce Marcin Lesiak i Mariusz Czułek pokonali braci Kubę i Jędrka Pietrzaków 7:5, 6:3.

Na najlepsze turniejowe pary czekały pamiątkowe puchary. Ponadto okolicznościową statuetkę za wkład w rozwój tenisa w Łowiczu z rąk burmistrza Krzysztofa Kalińskiego odebrał Stanisław Dańczak. 70-letni łowiczanin, miłośnik i instruktor białego sportu dla wielu graczy z miasta nad Bzurą był pierwszym nauczycielem gry w tenisa.

Podziękowania dla pana Stanisława za lata pracy z początkującymi zawodnikami złożyli również były tenisowy mistrz świata wśród lekarzy doktor Wojciech Pietrzak oraz Krzysztof Gajda, prezes Łowickiego Towarzystwa Tenisowego.

- Wczoraj trochę obawialiśmy się aury, bo rano pogoda nie wskazywała na to, że uda się rozegrać turniej deblowy. I chociaż słońce nie wyszło, to na szczęście przestało padać, a turniej odbył się w miłej i przyjacielskiej atmosferze - podsumowuje Krzysztof Gajda.

Fot. Krzysztof Gajda

Łowicz: wyniki turnieju debla w tenisie ziemnym. Statuetka dla Stanisława Dańczaka komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama