Łowicz: Zniszczone banery. Walka przedwyborcza czy akt wandalizmu?

Wybory 2018, Łowicz Zniszczone banery Walka przedwyborcza wandalizmu - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4
Portal lowicz24.eu 26/09/2018 15:31
Mirka Czubak

Zbliżające się wybory samorządowe budzą dużo emocji, często są one skrajnie negatywne. Jednak na akty wandalizmu i hejt, nikt nie powinien się godzić – mówią jednogłośnie wszyscy kandydaci walczący w wyborach na burmistrza miasta.

W nocy z soboty 22 na niedzielę 23 września, nieznani sprawcy zniszczyli banery wyborcze kilku kandydatów startujących na stanowisko burmistrza Łowicza. Największe straty poniósł starający się o reelekcję Krzysztof Kaliński.

Sprawcy zniszczyli około 20 banerów. Część z nich została pocięta, inne pomalowano czarnym sprayem, jeszcze inne zostały skradzione. Zdaniem burmistrza skala zdarzenia wskazuje na organizowaną akcję, co bardzo go dziwi, bo podczas wcześniejszych wyborów takich przypadków w Łowiczu nie było.

- Proszę wszystkich, aby kampania przebiegała w przyjaznej atmosferze. Bez hejtu, obelg i wandalizmu. Apeluje nie tylko do komitetów wyborczych, ale również do mieszkańców. Niech ten czas przedwyborczy przebiega spokojnie. Szanujmy się wzajemnie, szanujmy pracę innych i nie pozwólmy aby emocje brały górę - apeluje w rozmowie z nami obecny włodarz miasta.

Duże straty w banerach (nie tylko wspomnianej nocy) poniósł kolejny kandydat – Michał Sobczak. Spora część reklam przedwyborczych z jego wizerunkiem została skradziona, a część zniszczona na tyle poważnie, że nie dało się ich odtworzyć i powiesić ponownie.

- Chciałbym wierzyć, że są to tylko akty wandalizmu. Niestety podejrzewam, że jest to jakaś forma walki politycznej. To przykre, każdy mieszkaniec powinien mieć wybór, a my równe szanse w kandydowaniu - zauważa kandydat Porozumienia Łowickiego.

Sobczak zwraca uwagę, że zawiódł tu sposób obsługi i funkcjonowania monitoringu miejskiego. Brak osoby, która kontrolowałaby na bieżąco sytuację na ulicach Łowicza powoduje, że takich sytuacji będzie coraz więcej.

- Pomijając już sprawę banerów, nie ma nikogo kto reagowałby natychmiast i powiadamiał odpowiednie służby w razie sytuacji np. zagrażających życiu czy zdrowiu mieszkańców. Odtwarzanie filmików po czasie opóźnia wykrycie sprawców aktów wandalizmu czy rozbojów. Trzeba się temu lepiej przyjrzeć i szybko to zmienić – dodaje.

Kolejne straty liczy sztab komitetu wyborczego Łowickie.pl. Od początku kampanii niszczone są nie tylko banery kandydata na burmistrza – Mariusza Siewiery, ale również jego kolegów startujących na radnych. Do tej pory ich banery i plakaty były jedynie zrywane, teraz akty wandalizmu przybierają bardziej agresywną formę.

- Liczyliśmy się z tym, że część banerów ulegnie zniszczeniu. To normalne podczas wyborów, ale nie spodziewaliśmy się, że zacznie to przybierać taką skalę. Jednak strata banerów nie jest tak bolesną sprawą, jak hejt w internecie, który wylewa się teraz z ludzi - twierdzi.

Siewiera zapowiada, że będzie stanowczo reagował na takie formy zniesławiania jego osoby. Prawdopodobnie sprawę obrzydliwego komentarza osoby, która zrobiła sobie zdjęcie z plakatem, na którym widnieje jego wizerunek, zgłosi na policję.

Sprawy zniszczonych banerów wyborczych zgłaszają na policję kolejne komitety. Do aktu wandalizmu doszło również w przypadku kandydata PiS – Jakuba Wolskiego.

- Na dniach będę zgłaszać na policję zniszczenie samochodu, na którym umieszczona była moja wyborcza reklama. Nie ma innej możliwości, trzeba reagować na takie zachowania – uważa.

Ostatni z kandydatów – Paweł Kolas swoje banery rozwiesił dopiero wczoraj, choć również jest zaniepokojony całą sytuacją.

- Bitwa banerów w Łowiczu przyjęła ogromną skalę. Niszczenie banerów nie jest dobrą formą walki politycznej. Mam nadzieję, że przynajmniej debaty i rozmowy będą na wysokim poziomie.

Czy jest to zorganizowana akcja będąca formą walki przedwyborczej czy jedynie akt wandalizmu niezadowolonych mieszkańców trudno określić. Sprawę dewastacji banerów wyjaśnia policja.

foto: Krzysztof Jan Kaliński - Burmistrz Miasta Łowicza, Mariusz Siewiera Twoim Burmistrzem

Łowicz: Zniszczone banery. Walka przedwyborcza czy akt wandalizmu? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama